• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Okaleczona.Ukraina - wystawa fotografii

Zbliża się 24 lutego - rocznica rosyjskiej napaści zbrojnej na Ukrainę. Rok wojny, w wyniku której zginęły tysiące ludzi, ucierpiało społeczeństwo, kraj, państwo, natura, gospodarka wszystko. Są rany. Są okaleczenia. Jest wojna. Jest Okaleczona. Ukraina. Nie sposób pokazać ogromu cierpień jej mieszkańców. Fotografie zatrzymują momenty dla potomnych, dokumentują, opisują, dotykają ran, niepokoją. Taka ich rola

.

Chcemy, by wystawa zdjęć pt.  Okaleczona. Ukraina była nie tylko przyczynkiem do refleksji nad ogromem zniszczeń i bohaterską obroną, codzienną walką z okupantem i małymi-wielkimi, ludzkimi tragediami. Naszym celem jest również okazanie solidarności z mieszkańcami Ukrainy. Chcemy pokazać, że myślimy, jesteśmy blisko, wspieramy, wyczekujemy dnia zakończenia tej bestialskiej wojny.

Zbombardowany zabytek, jeden ze 113 obiektów historycznych; dzielnica Charkova, w której mieszkało 100 tys. osób to tylko przykład tragicznych obrazów, które udało się udokumentować za pomocą aparatu fotograficznego.
Ta Wojna trwa już rok. CAŁY DŁUGI ROK.
Zobaczcie, jak wygląda OKALECZONA UKRAINA.

Wystawę zainicjował Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu RP.

Współorganizatorami są:
Urząd Miasta Gdańsk oraz Biuro Senatorskie Bogdana Borusewicza Wicemarszałka Senatu RP, Fundacja Wspólnota Gdańska i Gdański Archipelag Kultury.

Wernisaż odbędzie się 20 lutego 2023, w poniedziałek, o godz. 12:00 przed Oliwskim Ratuszem Kultury, Gdańsk Oliwa, ul. Opata J. Rybińskiego 25.
Wystawa potrwa do 19 marca 2023.

Opinie 3 zablokowane

Sprawdź się

Lwy z herbu znajdującego się nad wejściem do Ratusza Głównego W Gdańsku patrzą w jednym kierunku, zamiast na siebie ponieważ: