• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Ogród Powolności - Mikołaj Trzaska

Wydarzenie w ramach

Koncert solowy Mikołaja Trzaska w ramach Ogrodu Powolności - instalacji dźwiękowo-przestrzennej autorstwa Natalii Cyrzan i Ola Walickiego towarzyszącej 10. edycji All About Freedom Festival w Europejskim Centrum Solidarności.

MIKOŁAJ TRZASKA
Gdański saksofonista i klarnecista basowy. Był współzałożycielem najważniejszej formacji yassu - legendarnej Miłości oraz liderem Łoskotu. Czołowa postać europejskiej sceny improwizowanej. Lider wielu polskich i międzynarodowych formacji muzycznych. Kompozytor muzyki teatralnej i filmowej (na stałe współpracuje z Wojciechem Smarzowskim) oraz twórca projektu muzyczno-literackiego z Andrzejem Stasiukiem. Założyciel wytwórni Kilogram Records.

jazz - koncerty w Trójmieście


O projekcie:

Ogród Powolności to stworzona z myślą o tegorocznej edycji AAFF instalacja dźwiękowo-przestrzenna, która wpisana została w ogród zimowy Europejskiego Centrum Solidarności. Kontrastowe zestawienie roślinności ogrodu z bezkompromisową, industrialną myślą architektoniczną budynku ECS zainspirowało nas do przygotowania instalacji, która stanowić ma rodzaj przeciwwagi dla intensywnych i często trudnych doznań towarzyszących oglądaniu filmów dokumentalnych.

Chcielibyśmy, żeby po wyjściu z sali kinowej, pobudzony intelektualnie i emocjonalnie odbiorca mógł trafić do tonizującej przestrzeni Ogrodu Powolności, w której będzie miał szansę zrelaksować się, wyciszyć i kontemplować to, czego właśnie doświadczył. Określamy to emocjonalnym czyśćcem, mentalną dekompresją albo desensytyzacją czyli stanem, w którym udaje nam się zdystansować od traumatycznych doznań i zredukować związane z nimi poczucie niepokoju czy lęku. Motywem przewodnim instalacji będzie stworzone przez Ola Walickiego środowisko dźwiękowe Ogrodu, momentami przyjmujące strukturę fabularnej ścieżki dźwiękowej, eksponowane w systemie dookólnym. Zanurzeniu w świecie dźwięków sprzyjać będą dodatkowe elementy scenografii i oświetlenia. Wśród roślinności funkcjonującego na co dzień w budynku ECS ogrodu zimowego pojawią się wygodne miejsca do siedzenia i leżenia, a ponad nimi zawisną subtelne minimalistyczne formy przestrzenne zaprojektowane i wykonane przez Gosię Rodek. W przestrzeni Ogrodu stanie również specjalnie zaaranżowana scena, na której w wybrane dni Festiwalu koncerty solowe zagrają znani polscy muzycy i artyści dźwiękowi: Stefan Wesołowski, Mikołaj Trzaska, Olo Walicki, Wacław Zimpel oraz Piotr Kurek.

Ogród Powolności będzie dostępny i aktywny podczas wszystkich dni festiwalu.

Program koncertów solowych w Ogrodzie Powolności:

piątek, 14.10, 20.00 Stefan Wesołowski (skrzypce, pianino, elektronika)
sobota, 15.10, 20.00 Mikołaj Trzaska (saksofon, klarnet basowy)
niedziela, 16.10, 20.00 Olo Walicki (kontrabas, gitara basowa, głos, elektronika)
poniedziałek, 17.10, 19.45 Wacław Zimpel (klarnet altowy, pianino, organy, elektronika, hammerklavier)
czwartek, 20.10, 19.45 Piotr Kurek (syntezator)

Ogród Powolności (The Garden of Slowness) - instalacja dźwiękowo-przestrzenna w ogrodzie zimowym Europejskiego Centrum Solidarności towarzysząca All About Freedom Festival

koncepcja i realizacja: Natalia Cyrzan i Olo Walicki /Słone Przymorze/
środowisko dźwiękowe: Olo Walicki

scenografia: Gosia Rodek

Instalacja aktywna codziennie w dniach 14 - 22 października w godzinach 17.30-23.00 w dni powszednie oraz 14.30-23.00 w weekendy.


foto: Mona Blank

Opinie

Sprawdź się

Na Darze Pomorza można było zobaczyć spektakl: