• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ogórkiem wokół Ameryki Północnej

Gdański Archipelag Kultury Plama zaprasza na pokaz slajdów i spotkanie podróżnicze z Agą i Wrzosem, którzy swoim 48-letnim samochodem przejechali 48000 km wokół Ameryki Północnej.

Aga i Wrzos to autorzy bloga callunatrip.pl i książki Podróżyj. Połączyła ich szkolna miłość oraz pasja do klasycznych volkswagenów i przemierzania świata. W drodze stawiają na minimalizm, dzięki któremu odkrywają świat bardziej, a esencją podróżowania są dla nich zapachy, emocje, chwile, a przede wszystkim ludzie.
Calluna Trip
Calluna Trip


Od ponad dziesięciu lat ich partnerem podróży jest Volkswagen Transporter Ogórek z 1972, od którego rozpoczynają planowanie kolejnych wypraw.

Podczas blisko rocznej podróży 48 letnim Volkswagenem Transporterem dookoła Ameryki Północnej, Agnieszka i Bartosz Wrzosek pływali w Wielkich Jeziorach Kanady, przemierzali bezludne drogi i góry Jukonu, podziwiali majestat Denali na Alasce, oglądali magiczne zachody słońca na kalifornijskich pustyniach, nocowali przy gejzerze w pomarańczowym Utah, jedli świeżo pieczony chleb przez Navajo w Monument Valley, karmili kozy na farmie w Meksyku i podziwiali wędrówki motyli Monarchów. Wspinali się na piramidy Majów w Gwatemali i ukradkiem podglądali Mennonitów w Belize. Przejechali przez całe Kordyliery, chodzili min: po szlakach amerykańskich i kanadyjskich Gór Skalistych, w parkach Kluaine na Jukonie czy Kenai i Denali na Alasce.

Calluna Trip - Boneville
Calluna Trip - Boneville

Przede wszystkim jednak poznali cudownych ludzi praktycznie każdego dnia drogi. Poznali historie ich życia i mogli stać się jego częścią.

Podróżują dla chwil, ludzi i zapachów. Dają się ponieść chwili, zawierzyć ludziom i podążać trochę inną drogą, niż ta w przewodnikach turystycznych.

O cudownych miejscach, które odwiedzili, ludziach których poznali oraz o ich sposobie podróżowania opowiedzą podczas prezentacji zdjęć i filmów.

Więcej: https://linktr.ee/callunatrip


______________
WAŻNE:
- Osoby, które posiadają Unijny Certyfikat Covid dokumentujący zaszczepienie, status ozdrowieńca lub aktualny negatywny wynik testu na obecność wirusa (lub inny dokument potwierdzających powyżej określone stany) prosimy o zabranie ich ze sobą na wydarzenie. Okazanie powyższych dokumentów jest dobrowolne jednak do sali możemy wpuścić ograniczoną ilość (1 osoba na 15 m2) osób, które nie są zaszczepione lub nie okażą certyfikatu.
- Obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką ochronną w czasie całego pobytu w Plamie.
- Dezynfekcja rąk przy wejściu do sali dostępny jest dystrybutor z płynem do dezynfekcji.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Kto był inicjatorem Gdańskiej Korporacji Tańca?