stat
PATRONAT

Oficer rozrywkowy Love Boat'u. Spotkanie z Tomaszem Raczkiem

Kim był oficer rozrywkowy i jaką pełnił funkcję na statkach pasażerskich? Jak bawiono się podczas rejsów wycieczkowych i długich podróży przez Atlantyk? Jakie gwiazdy dostarczały rozrywek pasażerom? W rytmie jakich szlagierów tańczono podczas słynnych bali kapitańskich? - dowiemy się podczas spotkania z Tomaszem Raczkiem, które odbędzie się 3 maja w Muzeum Emigracji w Gdyni.

Spotkanie z Witoldem Szabłowskim

sty 25

sobota, godz. 17:00

Sopot,
Wstęp wolny

Mariusz Kulpa Formy. Zbiory. Kolekcje.

7 grudnia 2019 - 8 lutego 2020, godz. 12:00 - 18:00

Wstęp wolny
Mało kto wie, że znany i popularny krytyk filmowy, publicysta i prezenter pełnił funkcję oficera rozrywkowego na TSS Stefanie Batorym w ostatnim okresie jego służby. W 1987 roku umilał pasażerom czas spędzany na morzu, wymyślając atrakcje i zabawy, planując konkursy, koncerty i seanse filmowe. Podczas spotkania z publicznością Tomek Raczek opowie o kulisach swojej pracy na ostatnim polskim transatlantyku.

Spotkanie poprowadzi Maciej Ulewicz.

Wydarzenie towarzyszy wystawie Love Boat. Rozkosze rejsów "Stefanem Batorym" na fotografiach Hipolita Śmierzchalskiego, która jest udostępniona dla odwiedzających Muzeum Emigracji w Gdyni od 2 maja do 1 września 2019. Love Boat. Otwarcie wystawy fotografii Hipolita Śmierzchalskiego

Tomasz Raczek - krytyk filmowy i publicysta, właściciel Instytutu Wydawniczego Latarnik, redaktor naczelny (Film, Playboy, Voyage, Magazyn Filmowy SFP), dyrektor kanałów telewizyjnych (nFilmHD, TVP2), gospodarz programów tv: "Ze sztuką na ty" (TVP2), "Perły z lamusa" z Zygmuntem Kałużyńskim (TVP2), "Siódme niebo" (Canal +), "Perły i wieprze" (nFilmHD), "Weekendowy Magazyn Filmowy" (TVP1), "Kultowe rozmowy" (TVP3) i radiowych: "Musicale" (PR2), "TOK o'clock" i "Szczerotok" (TOK FM), felietony w RMF FM, "Klasycznym raczkiem" (Radio Klasyka). Stworzył słynny duet z Zygmuntem Kałużyńskim znany z zażartych sporów o filmy prowadzonych zarówno w telewizji, jak i drukowanych w prasie i książkach. Laureat "Wiktora" oraz nagród za osiągnięcia w dziedzinie krytyki artystycznej (m.in. nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego). Autor książek, m.in. "Karuzela z herosami", "Karuzela z madonnami, "Leksykon Filmowy na XXI w.", "Kinopassana".

Maciej Ulewicz - dziennikarz radiowy i telewizyjny, z wykształcenia politolog. W radiu PiN prowadził audycję muzyczną Ulewiczas i razem z Agatą Passent - Związek partnerski Agaty Passent i Macieja Ulewicza. Współautor i współprowadzący program kulturalny "Kultura do Kwadratu" emitowany na antenie Polsat News 2. Twórca i producent serii płyt z muzyką basketball trikots günstig: Pin in Pink 1, 2, 3, Pink in Pink 4, oraz In Pink 5 będącą jednym z najważniejszych elementów corocznej Kampanii Różowej Wstążki wspierającej walkę z rakiem piersi. W latach 90-tych założyciel i lider kultowej trójmiejskiej formacji IMTM, aktualnie wokalnie udzielający się w efemerycznej formacji Prince of Dreistadt and The Girls From Warchau Stadt Palast. Pisze felietony i recenzje muzyczne w magazynie Sukces oraz Vouge Polska.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jakie zwierzę widnieje w logo Lamborghini?