stat
Impreza już się odbyła

Odszukaj piękno Jolanty Sampławskiej - wystawa online

W październiku zapraszamy do odnajdywania piękną otaczającego nas świata z Jolantą Sampławską malarką, rysowniczką, graficzką i fotografką. Na ekspozycję zatytułowaną "Odszukaj piękno" złożą się rysunki tej trójmiejskiej artystki, absolwentki Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni Orłowie oraz Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu.

7 listopada - 27 grudnia 2020, godz. 11:00

Gdańsk, Online
Wstęp wolny
Prezentowane prace inspirowane są potęgą natury, ukazują abstrakcyjne spojrzenie artystki na przyrodę: kwiaty, drzewa, zwierzęta, krajobrazy, a także Jej wrażliwość na piękno, harmonię i kompozycję. "Ptaka" - ukrytego w gąszczu czarnobiałych linii, który zapoczątkował ten nurt w twórczości J. Sampławskiej, także nie zabraknie w gronie eksponowanych prac.

Galeria Sztuki w dworku będzie nieczynna do odwołania. Wystawę "Odszukaj piękno" można oglądać w wersji online.

Jolanta Sampławska - Urodzona w Gdańsku, obecnie mieszka i tworzy w Pszczółkach. Absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni-Orłowie i Wydziału Wychowania Plastycznego Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią i grafiką komputerową. Od wielu lat pracuje jako pedagog i animatorka kultury. Jest współorganizatorką Klubu Miłośników Sztuki przy GOK w Pszczółkach. Swoje prace rysunkowe, malarskie i fotograficzne prezentowała na ośmiu wystawach indywidualnych, osiemnastu wystawach zbiorowych m.in. w Gdańsku, Gdyni, Tczewie i innych miejscowościach Pomorza. Jej prace malarskie znajdują się w licznych prywatnych kolekcjach polskich i zagranicznych (m.in. w Niemczech i USA).

Jolanta Sampławska jest członkinią Oddziału Gdańskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdańsk posiada wyjątkowe muzeum, w którym co roku organizowane są wydarzenia muzyczno-artystyczne, niespotykane w innych miastach Polski. Jakie to muzeum?