Wydarzenie już się odbyło

Odsłonięcie muralu "Kobiety Wolności"

  • piątek, 5 lipca 2019,
    godz. 11:00
  • Gdańsk, PKM Strzyża
  • wstęp wolny

Powstający na przystanku PKM Gdańsk Strzyża mural "Kobiety Wolności" - będący symbolicznym hołdem dla wszystkich kobiet, które w okresie PRL walczyły o wolną Polskę - zostanie oficjalnie odsłonięty 5 lipca 2019 r., o godz. 11:00.

W uroczystości wezmą udział m.in. Bohaterki muralu i ich rodziny oraz przedstawiciele Samorządu Województwa Pomorskiego, który decyzją sejmiku rok 2019 ogłosił Rokiem Wolności i Solidarności na Pomorzu. Jednym z wydarzeń towarzyszących jego obchodom jest właśnie mural na Strzyży.

Pomysłodawcami muralu są Pomorska Kolej Metropolitalna i Samorząd Województwa Pomorskiego. Za projekt i wykonanie odpowiadają artystki z RedSheels, które wcześniej malowały m.in. słynny mural Kory w Warszawie. Partnerami muralu są "Gazeta Wyborcza Trójmiasto" i "Wysokie Obcasy" - organizatorzy ogólnopolskiej akcji "Kobiety na mury", w którą wpisany został nowy mural powstający na przystanku PKM Gdańsk Strzyża.

"Kobiety Wolności" powstały w przestrzeni publicznej pod wiaduktem, na którym zlokalizowany jest przystanek PKM Gdańsk Strzyża, więc uroczystość jego odsłonięcia również dostępna będzie dla wszystkich zainteresowanych.

Serdecznie zapraszamy!

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Czy istnieje specjalna osobna nagroda przyznawana tłumaczom zagranicznych dzieł?