• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

"Odpukaj Pan" - koncert dla uczczenia roku Mieczysława Fogga (1 opinia)

W roku 2021 Teatr Otwarty w Gdańsku obchodzi Jubileusz 25-lecia istnienia. Kolejnym wydarzeniem zaplanowanym przez organizatora w ramach Roku Jubileuszowego jest premierowy koncert "Odpukaj Pan" dla uczczenia Roku Mieczysława Fogga. W 2021 r. przypada 120 rocznice urodzin nestora polskiej piosenki. Premiera koncertu odbędzie się 20 listopada 2021 r. w Dworze Artusa w Gdańsku.

Mieczysław Fogg był najpopularniejszym wykonawcą szlagieru "To ostatnia niedziela".
Piosenka o kończącym się szczęściu, która powstała w 1935 r., w premierowym koncercie wykonana będzie w języku hebrajskim.

koncerty w Trójmieście


W programie koncertu znajdą się inne przebojowe piosenki z repertuaru Mieczysława Fogga, m.in.: "Ach, te Cyganki", "Czy pamiętasz tę noc w Zakopanem?, "Mały biały domek", "Może kiedyś, innym razem", "Nic o Tobie nie wiem", "Odpukaj pan",, "Pamiętam Twoje oczy", "Tango Milonga".


Główny wykonawca koncertu - śpiewak Dariusz Wójcik - jest laureatem honorowego wyróżnienia "Złoty Liść Retro 2013". To zacne wyróżnienie przyznała mu Rodzina Foggów w uznaniu zasług i dorobku artystycznego oraz za podtrzymywanie tradycji i popularyzację twórczości okresu dwudziestolecia międzywojennego, a w szczególności za koncert "Co nam zostało z tych lat" z największymi przebojami nestora polskiej piosenki Mieczysława Fogga.

W 2020 r. Dariusz Wójcik obchodził Jubileusz 35-lecia pracy artystycznej. We września 2020 r. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczył Dariusza Wójcika Medalem "Zasłużony Kulturze GLORIA ARTIS" - najwyższym medalem przyznawanym w dziedzinie kultury. Uroczystość wręczenia medalu odbyła się w Dworze Artusa w Gdańsku podczas widowiska "Zimny drań" promującego najnowszy Album artysty z piosenkami 20-lecia międzywojennego. W listopadzie 2020 r. Album "Zimny drań" zgłoszony został do Prestiżowej Nagrody Muzycznej "FRYDERYKI 2021".

W czerwcu 2021 roku Dariusz Wójcik został laureatem pierwszego miejsca wojewódzkiego etapu Plebiscytu "OSOBOWOŚĆ ROKU 2020" w kategorii "kultura". W lipcu 2021 roku otrzymał tytuł Osobowości Roku Polski w kategorii "Kultura" zajmując 3 miejsce w Ogólnopolskiej edycji Plebiscytu "Osobowość Roku Polski 2020". Uroczystość wręczenia statuetki Osobowości Roku Polski 2020 odbyła się 20 sierpnia 2021 na Zamku Królewskim w Warszawie.


Klimat koncertu współtworzyć będzie towarzyszący Dariuszowi Wójcikowi zespół pod nazwą Cuarteto Re!Tango w składzie:
Paweł A. Nowak - bandoneon, Łukasz Perucki - skrzypce, Paweł Zawada - fortepian, Sebastian Wyszyński - kontrabas.

Klasycznie wykształceni muzycy zespołu Cuarteto Re!Tango, fenomen tanga zgłębiają od lat, delektując się nie tylko jego ciemnymi barwami. Efektem tych doświadczeń i setek godzin spędzonych w studiu i na estradzie jest krążek "Milonga". Zawiera on ulubione kompozycje miłośników tanga na całym świecie, wyzwolone z trywialności, grane z dojrzałością i pietyzmem, gdzie każdy dźwięk ma swoja wagę, a efekt wywołuje dreszcze! Argentyńska muzyka złamanych serc w interpretacji Cuarteto Re!Tango - Milonga zachwyca nie tylko niecodzienną wirtuozeria, ale także wyczuwalnym zaangażowaniem i szczerością wyrazu. Oni oddychają w rytmie tanga!

________________________________________________________

MECENAT:
Dofinansowano ze środków MIASTA GDANSKA
Jaszczuk Development Krzysztof Jaszczuk

ORGANIZATOR:
Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Otwartego /
Teatr Otwarty - Jubileusz 25-lecia istnienia.

WSPÓŁORGANIZATOR
Muzeum Gdańska

PATRONAT MEDIALNY
ORFEO Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego
Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC
Słowo Żydowskie
trojmiasto.pl
Dziennik Bałtycki

PARTNER
TSKŻ - Towarzystwo Społeczno Kulturalne Żydów w Polsce

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  40 zł
Bilety w cenie 40 PLN do nabycia na miejscu na 2 godziny przed koncertem

Rezerwacja biletów: 600 290 214

Opinie (1)

 • Cudne piosenki, które się nie starzeją.

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Pierwszym teatrem powojennym w Trójmieście jest...?