• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Odnalezione - spotkania dla dzieci i młodzieży

Wydarzenie w ramach

Gdańskie Spotkania Literackie zabiorą w podróż również młodszą publiczność. W klubie festiwalowym, zaaranżowanym w Instytucie Kultury Miejskiej 12 i 13 kwietnia odbędą się warsztaty z autorkami książki "Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy" - Anną Dziewit-Meller i Joanną Rusinek, oraz książki "Chiny dla dociekliwych" - Izabellą Kalutą.

maj 29

środa, godz. 17:00

Gdańsk,
bilety 119 zł
12 kwietnia (piątek) | Podróże w spódnicy. Warsztaty dla grup szkolnych w wieku 7-12 lat | Anna Dziewit-Meller, Joanna Rusinek (spotkanie dla zorganizowanych grup szkolnych. Informacje: warsztaty@ikm.gda.pl)

Podróżniczka, która nie boi się świata i próbuje go zrozumieć - możesz nią być i ty. - Będą to warsztaty o podróżach dalekich i bliskich. O tym, jakie granice są najtrudniejsze do przekroczenia dziś, a jakie był kiedyś. A także o tym, że świat stoi przed nami otworem, jeśli tylko się odważymy zrobić pierwszy krok. O "Damach, dziewuchach, dziewczynach. Podróżach w spódnicy" porozmawiamy i spróbujemy się nimi stać - zachęcają prowadzące.

Dzięki Annie Dziewit-Meller i Joannie Rusinek odkrywczynie i pionierki w końcu głośno opowiadają swoje historie. W książce znajdziemy m.in. korespondencję Nellie Bly - reporterki, która pobiła rekord "W 80 dni dookoła świata", wywiad z Marią Czaplicką - badaczką Syberii, fotoreportaż o Walentynie Tierieszkowej - pierwszej kobiecie w kosmosie oraz relacje wielu innych kobiet, które przemierzyły świat wzdłuż i wszerz.

13 kwietnia (sobota) 11:00 | Chiny dla dociekliwych | Rodzinne warsztaty z Izabellą Kalutą (udział w warsztatach bezpłatny, obowiązują zapisy: warsztaty@ikm.gda.pl).

Dlaczego Chiny nazywa się Państwem Środka? Ile tysięcy znaków ma chińskie pismo? Dlaczego Święto Wiosny w Chinach obchodzi się zimą? I czy dawni mistrzowie chińskich sztuk walki naprawdę przenikali przez ściany? Z Izabellą Kalutą wyruszymy w podróż za Wielki Mur Chiński: nauczymy się pisania chińskich znaków, jedzenia pałeczkami, poznamy chińskie pieczęcie, wachlarze i sztukę parzenia herbaty.

Izabella Kaluta jest autorką książki Man Zou. Chiny dla dociekliwych, w której znajdziemy wszystko, co powinniśmy wiedzieć o jednej z najstarszych kultur świata. Na nieco ponad 200 stronach zmieściły się Wielki Mur, smoki, chińscy cesarze i księżniczki - a także hutongi, riksze, pieniądze duchów i księżycowe ciasteczka!

Program "Odnalezionego w tłumaczeniu" zaproponuje festiwalowej publiczności fascynujące rozmowy pisarzy i tłumaczy, a adeptów sztuki przekładu zaprosi na eksperckie dyskusje i warsztaty. Nie zabraknie zaskakujących formatów i nietypowych realizacji - ćwiczeń dla umysłu i ciała, zgłębiania nowych obszarów okołoprzekładowych czy premiery opartego na scenariuszu Tomasza Pindla komiksu o pracy tłumacza. Pełen program: https://odnalezionewtlumaczeniu.pl/owt-2019-gdansk/program/.

Gdańskie Spotkania Literackie "Odnalezione w tłumaczeniu" 2019 | "Podróż na Wschód", 11 - 13 kwietnia

Organizator: Instytut Kultury Miejskiej, Miasto Gdańsk

Partnerzy medialni: Pismo. Magazyn Opinii, Tygodnik Powszechny, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Co Jest Grane 24, Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk

www.odnalezionewtlumaczeniu.pl
www.facebook.com/odnalezionewtlumaczeniu

Informacja o biletach

Obowiązują zapisy: warsztaty@ikm.gda.pl

Opinie

Sprawdź się

Które święto przyczyniło się do powstania teatru antycznego?