stat
Wydarzenie już się odbyło

Oddajemy hołd marynarzom, którzy odeszli

W piątek 30 października JM Rektor prof. dr hab. inż. kpt. ż. w. Adam Weintrit wraz ze studentami z Kompanii Reprezentacyjnej Uniwersytetu Morskiego w Gdyni złoży wieniec pod pomnikiem "Tych, którzy odeszli na wieczną wachtę" na gdyńskim Bulwarze Nadmorskim.

Podczas ceremonii zostanie oddany hołd marynarzom, którym nie dane było powrócić na ląd z morza, które stało się dla nich ostatnim i wiecznym portem.

Od przyszłego tygodnia studenci z Kompanii Honorowej będą również składać kwiaty i znicze na cmentarzu Witomińskim, na grobach absolwentów i wykładowców Uczelni którzy przez ostatnie 100 lat zostali wpisani w historię polskiego szkolnictwa morskiego.

Pamięć o zmarłych buduje naszą tożsamość. Społeczność Uniwersytetu Morskiego w Gdyni przed Świętem Zmarłych oddaje cześć zmarłym absolwentom, pracownikom, dyrektorom i rektorom naszej Alma Mater oraz wszystkim marynarzom, dla którym morze było ostatnim portem.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile lat istniała Sopocka Scena Off de BICZ?