stat
Wydarzenie już się odbyło

Od pionierów do zimnej wojny

Muzeum Marynarki Wojennej zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Nasze Sygnały" pt. "Od pionierów do zimnej wojny - prezentacja najnowszego numeru Biuletynu Historycznego Muzeum MW nr 34".

W periodyku tym czytelnik znajdzie różnorodną tematykę morską dotyczącą pierwszych lat okresu międzywojennego, II wojny światowej oraz okresu zimnej wojny. Biogram kapitana Władysława Nawrockiego autorstwa Waltera Patera przybliża początki powstania Marynarki Wojennej. Okres II wojny światowej na morzu reprezentuje unikatowy materiał Jana Tymińskiego, w którym zestawił on kilkaset kryptonimów wówczas najróżniejszych operacji morskich, które przeprowadziły wszystkie strony konfliktu.

W nowym numerze Biuletynu Historycznego czytelnicy znajdą jeszcze kilka innych ciekawych tematów rzadko poruszanych w historiografii jak np. szwedzka artyleria nabrzeżna po 1945 r., japoński okręt muzealny "Mikasa", jest też materiał o statkach zbudowanych w polskich stoczniach po 1945 r. służących w obcych flotach czy też źródłowy materiał o działalności organizacji Samopomocy Marynarki Wojennej w latach 1945-1961.

Gościem spotkania będzie dr Ryszard Leszczyński, który wprowadzi w tematykę swego artykułu o nieznanych i sensacyjnych próbach żeglugowych podejmowanych w środowiskach amerykańskiej

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Które miasto było organizatorem głównych europejskich obchodów Europejskiego Dnia Morza w 2011 roku?