stat
Impreza już się odbyła

Od audioserialu do świata filmu

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni to nie tylko miejsce spotkań znamienitych osobistości ze świata filmu, ale również rozmowy z twórcami, reżyserami oraz producentami. Podczas tegorocznej, 46. edycji FPFF, uczestnicy będą mogli wziąć udział m.in. w koktajlu "Od audioserialu do świata filmu", podczas którego dowiedzą się, jak mogą rozpocząć swoją karierę w branży filmowej w ramach autorskiego programu Audioteki "Usłysz kulturę".


Koktajl "Od audioserialu do świata filmu" poprowadzą:
Arkadiusz Seidler, CEO firmy Audioteka, Aleksandra Dąbrowska, kierowniczka Działu Produkcji, Monika Bazdyga, szefowa Działu Marketingu oraz CGO, Wojciech Szymczyk.

Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z inicjatywą "Usłysz kulturę", której druga edycja wystartowała w lipcu br. Program skierowany jest głównie do scenarzystów, reżyserów i reportażystów. W ten sposób Audioteka wspiera młodych artystów w finansowaniu i realizacji ich autorskich produkcji audio, które często są dobrym sprawdzeniem swoich umiejętności przed wejściem do świata filmu czy produkcji serialu. W ciągu 13 miesięcy, w ramach inicjatywy "Usłysz kulturę", swoje zgłoszenia przesłało 418 twórców. Wybranych zostało 21 autorskich scenariuszy, a 9 zrealizowanych na ich podstawie produkcji jest dostępnych w aplikacji Audioteki. Wśród nich znalazł się pierwszy w Polsce audiomusical "Jestem, kim chcesz" w reżyserii Bartka Szpaka, z udziałem zespołu Teatru Muzycznego Roma.

- W programie "Usłysz kulturę" szczególnie podoba mi się fakt, że jest on nakierowany przede wszystkim na wsparcie wchodzących na rynek twórców. Kluczowym walorem współpracy z Audioteką jest wsparcie merytoryczne i produkcyjne, a głównym impulsem do wyboru scenariusza jest chęć prowadzenia kreatywnych narracyjnie projektów. To niezwykle ważne również z punktu widzenia reżysera, ponieważ formy audio stwarzają szerokie pole do działania i pozwalają puścić wodze fantazji. Z drugiej strony możliwość operowania samym dźwiękiem jest ważną lekcją dla początkujących artystów. Serdecznie zachęcam do udziału w programie - mówi Bartosz Szpak.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Co to są rzygacze?

 

Najczęściej czytane