stat
Impreza odwołana

Obrazy Witkacego - wystawa (3 opinie)

We wnętrzach Olivia Star czasowa wystawa Kobiety Witkacego - reprodukcji dzieł ze zbiorów Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

24 marca - 30 kwietnia 2020

Online
Wstęp wolny

25 - 31 marca 2020, godz. 10:00 - 16:00

bilety 12 zł
ulgowy 8 zł
Wystawa poświęcona jest kobietom, które w życiu i twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego) odgrywały niebagatelną rolę. Zawiłe relacje z nimi wielokrotnie miały wpływ zarówno na radość życia i wzmożenie sił twórczych artysty, jak i stany depresyjne, których doświadczał. Witkacy był mężczyzną z dużym temperamentem, miał duszę eksperymentatora, lubił przygody i ciągle poszukiwał tej "kobiety idealnej". Wielbił kobiety, a one wielbiły jego. Tę miłość i pasję podziwiać można na obrazach, które dostępne będą do końca lutego 2020 roku w przestrzeni wewnętrznej 32. piętra Olivii Star.

- Naszą ambicją było stworzenie przestrzeni atrakcyjnej dla szerokiej grupy odbiorców, a równocześnie zaproponowanie naszym gościom miejsca na wytchnienie od spraw codziennych, nabrania dystansu i relaksu. Jestem przekonany, że sztuka doskonale wpisuje się w ten cel, a dla gości tarasu wystawa będzie stanowiła dodatkowy bodziec do jakościowego spędzania czasu i refleksji - mówi Rafał Marcyniuk, członek zarządu Olivia Star Top.

- To dla nas ciekawa i z pewnością wartościowa forma prezentacji zasobów Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku - mówi Marzenna Mazur, dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. - Cieszymy się, że wspólnie prezentujemy szerokiej grupie odbiorców wycinek naszej najbardziej prestiżowej kolekcji - dzieła Stanisława Witkiewicza - Witkacego. Całą kolekcję podziwiać można w nowej aranżacji w Spichlerzu Białym w Słupsku. Mam nadzieję, że prezentacja w Państwa przestrzeniach zachęci wiele osób do tego, by znaleźć czas na wizytę w słupskim Muzeum.

Wystawa czynna jest codziennie w godzinach otwarcia trasu (godz. 10.00 - 22.00). Ekspozycja stanowi część kolekcji zgromadzonej w nowej przestrzeni wystawienniczej w zrewitalizowanym ostatnio Białym Spichlerzu Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Znajduje się w nim największa w Polsce kolekcja dzieł sztuki Witkacego. Dziełom artysty poświęcone zostały dwa piętra, gdzie umieszczono wystawę stałą oraz czasową "Witkacy inaczej". Pokazane w muzeum obiekty reprezentują wszystkie etapy twórczości artysty: od prac młodzieńczych, poprzez okres rosyjski, formistyczny i największy zbór z czasu działania "Firmy Portretowej S. I. Witkiewicz".

Wystawa dostępna jest do końca lutego 2020.

Opinie (3)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

W ilu językach można wysłuchac opowieści o historii Katowni, siedzibie Muzeum Bursztynu w Gdańsku?