stat
Impreza odwołana

Obrazy Witkacego - wystawa (3 opinie)

We wnętrzach Olivia Star czasowa wystawa Kobiety Witkacego - reprodukcji dzieł ze zbiorów Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku.

15 lipca - 13 sierpnia 2020, godz. 10:00 - 20:00

Wstęp wolny

4 - 16 sierpnia 2020, godz. 10:00 - 20:00

Wstęp wolny
Wystawa poświęcona jest kobietom, które w życiu i twórczości Stanisława Ignacego Witkiewicza (Witkacego) odgrywały niebagatelną rolę. Zawiłe relacje z nimi wielokrotnie miały wpływ zarówno na radość życia i wzmożenie sił twórczych artysty, jak i stany depresyjne, których doświadczał. Witkacy był mężczyzną z dużym temperamentem, miał duszę eksperymentatora, lubił przygody i ciągle poszukiwał tej "kobiety idealnej". Wielbił kobiety, a one wielbiły jego. Tę miłość i pasję podziwiać można na obrazach, które dostępne będą do końca lutego 2020 roku w przestrzeni wewnętrznej 32. piętra Olivii Star.

- Naszą ambicją było stworzenie przestrzeni atrakcyjnej dla szerokiej grupy odbiorców, a równocześnie zaproponowanie naszym gościom miejsca na wytchnienie od spraw codziennych, nabrania dystansu i relaksu. Jestem przekonany, że sztuka doskonale wpisuje się w ten cel, a dla gości tarasu wystawa będzie stanowiła dodatkowy bodziec do jakościowego spędzania czasu i refleksji - mówi Rafał Marcyniuk, członek zarządu Olivia Star Top.

- To dla nas ciekawa i z pewnością wartościowa forma prezentacji zasobów Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku - mówi Marzenna Mazur, dyrektor Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. - Cieszymy się, że wspólnie prezentujemy szerokiej grupie odbiorców wycinek naszej najbardziej prestiżowej kolekcji - dzieła Stanisława Witkiewicza - Witkacego. Całą kolekcję podziwiać można w nowej aranżacji w Spichlerzu Białym w Słupsku. Mam nadzieję, że prezentacja w Państwa przestrzeniach zachęci wiele osób do tego, by znaleźć czas na wizytę w słupskim Muzeum.

Wystawa czynna jest codziennie w godzinach otwarcia trasu (godz. 10.00 - 22.00). Ekspozycja stanowi część kolekcji zgromadzonej w nowej przestrzeni wystawienniczej w zrewitalizowanym ostatnio Białym Spichlerzu Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku. Znajduje się w nim największa w Polsce kolekcja dzieł sztuki Witkacego. Dziełom artysty poświęcone zostały dwa piętra, gdzie umieszczono wystawę stałą oraz czasową "Witkacy inaczej". Pokazane w muzeum obiekty reprezentują wszystkie etapy twórczości artysty: od prac młodzieńczych, poprzez okres rosyjski, formistyczny i największy zbór z czasu działania "Firmy Portretowej S. I. Witkiewicz".

Wystawa dostępna jest do końca lutego 2020.

Opinie (3)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Która z instytucji jest posiadaczem największej kolekcji urn związanych z kultem ognia?