stat
Impreza odwołana

Obrazy Ogniem Malowane

Plama GAK oraz Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec zapraszają na jesienne wydarzenie plenerowe, które odbędzie się na gdańskiej Zaspie w sobotę 28 listopada.

sie 22

niedziela, godz. 18:00

Sopot
Wstęp wolny
lis 19-20

piątek - sobota

Gdańsk, Wrzeszcz
Wstęp wolny
Obrazy Ogniem Malowane to plenerowa akcja artystyczna. Jej motywem przewodnim jest ogień i światło zastosowane jako element instalacji rzeźbiarskiej, aranżacji przestrzeni czy działań teatralnych.

Po raz pierwszy impreza odbyła się w 1993 r. Miała charakter warsztatów prowadzonych przez nieżyjącego już wybitnego ceramika Edwarda Roguszczaka. Niepoprzedzona żadnymi akcjami promocyjnymi skupiła duża widownię w bezpośrednim sąsiedztwie instalacji jak również w oknach okolicznych dziesięciopiętrowych bloków. Tak duże zainteresowanie skłoniło nas do kontynuacji działań i nadania im charakteru corocznej imprezy, w której uczestniczy coraz więcej artystów i widzów.

W tym roku do udziału w tworzeniu wydarzenia zaprosiliśmy m.in. znany widzom Festiwalu FETA plenerowy Teatr AKT (warszawa). Wśród twórców instalacji rzeźbiarskich znaleźli się Adam Walny, Czesława Podleśny, Zuzanna Dolega czy Jakub Skrzypczak. Projekt ma charakter otwarty. Twórcą Obrazów Ogniem Malowanych może być każda osoba bez względu na wykształcenie i doświadczenie, która ma pomysł i chęć jego realizacji.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Statek S/S Sołdek był:

 

Najczęściej czytane