• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Obchody 130. Urodzin Marii Kownackiej

Zapraszamy na Obchody 130 Urodzin Marii Kownackiej! Fundacja Teatru Czwarte Miasto z okazji zbliżających się urodzin słynnej polskiej pisarki zaprasza wszystkie dzieci i dorosłych na wyjątkowe wydarzenia!

Projekt zakłada cztery spotkania z dziećmi, które odbędą się 22 i 23 kwietnia w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku.

Na początku zaprosimy na "Szkolne przygody Tosi i Plastusia"- spektakl Teatru Czwarte Miasto dla najmłodszych i tych trochę starszych. Na scenie pojawią się oczywiście Tosia i Plastuś, a także ich przyjaciele z piórnika. Będzie również straszny Kałamarz, którym Plastuś stoczy pojedynek, Pan od Rachunków (powtórzcie tabliczkę mnożenia!) czy niegrzeczny Witek.

Wyjątkowo z Plastusiem będzie można pośpiewać bo adaptacja wzbogacona jest o autorskie piosenki. Niektórzy raz jeszcze, a inni po raz pierwszy, będą mogli zobaczyć, jak wyglądało szkolne życie, kiedy nasze babcie nosiły fartuszki i używały do pisania stalówek.

Dodatkowo zaprezentujemy 20-minutowy film o Marii Kownackiej pod tytułem "Pisała dla Was", a także zaprosimy na wyjątkowe spotkanie z Anną Gruszczyńską, która ponad 30 lat opiekuje się warszawskim Muzeum Izbą Pamięci Marii Kownackiej. Goście wydarzenia będą mogli zobaczyć m.in. rękopisy autorki oraz poznać prawdziwego Plastusia. Pani Anna opowie dzieciom jaka prywatnie była Maria Kownacka, podzieli się opowieściami o jej życiu o tym jak powstał Plastuś.

22 kwietnia godz. 09.00 i 11.00
23 kwietnia godz. 09.00 i 11.00

Miejsce realizacji zadania:
Instytut Kultury Miejskiej, ul. Targ Rakowy 11, Gdańsk
Rezerwacja miejsc pod numerem tel. 531 587 829.
Liczba miejsc ograniczona, o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń

Wstęp na wydarzenie: wolny
DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW MIASTA GDAŃSKA

Opinie

Sprawdź się

Gdańska instytucja kulturalna zlokalizowana w zabytkowym budynku dawnej Łaźni Miejskiej nosi nazwę: