stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

[ONLINE] Perły: Gmach Państwowej Szkoły Morskiej projektu Wacława Tomaszewskiego wykład

Zapewne wielu z was niejednokrotnie przechodziło obok budynku Akademii Morskiej. Czy wiecie, jak długo się tam znajduje i jaka jest jego historia? Podczas wykładu online wszyscy zaintrygowani dziejami znanej gdyńskiej uczelni będą mieli okazję do zaspokojenia swojej ciekawości. W jej historię wprowadzi nas dr hab. Jacek Friedrich.

sty 31

poniedziałek, godz. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
lut 5

sobota, godz. 13:00

Gdańsk,
bilety 1 zł
Chociaż kamień węgielny pod konstrukcję kompleksu budynków obecnej Akademii Morskiej w Gdyni położono już 22 lipca 1928 r., prace nad wykończeniem zajęły niemal kolejną dekadę. Wykład będzie okazją do przyjrzenia się czy realizacja projektu na przestrzeni dwóch różnych epok architektonicznych miała wpływ na jego ostateczny kształt.

Jeżeli będziecie z nami online, link do wykładu otrzymacie najpóźniej godzinę przed wydarzeniem. Wpuszczanie na wirtualną salę wykładową zaczniemy o 16:50. Tym razem nie ma jednak studenckiego kwadransu spotkanie rozpoczynamy punktualnie o 17:00. Wyciszcie mikrofony, wyłączcie kamery, a pytania i spostrzeżenia przekazujcie nam za pośrednictwem czatu.

Spotkania nie można nagrywać i fotografować.

Jacek Friedrich historyk sztuki, wieloletni dyrektor Muzeum Miasta Gdyni, aktualnie dyrektor Muzeum Narodowego w Gdańsku. Pracę magisterską napisał pod kierunkiem prof. Piotra Krakowskiego (UJ 1989), a rozprawę doktorską pod kierunkiem prof. Romana Wapińskiego (UG 2000). Od 2000 r. adiunkt w Zakładzie (obecnie Instytucie) Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego, wcześniej asystent w tej placówce, związany z nią od początku jej istnienia. Autor i redaktor ponad stu publikacji naukowych oraz kilku książek. Autor i współautor wystaw m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie, Muzeum Miasta Gdyni.
O projekcie Perły możecie przeczytać tutaj: https://www.muzeumgdynia.pl/oferty/perly/
Termin: 25 XI 2021 godz. 17:00; stacjonarnie i online przez platformę ZOOM;
Bilety: wstęp bezpłatny; obowiązują zapisy; liczba miejsc ograniczona;
Zapisy: www.muzeumgdynia.pl/wydarzenie/
Prowadzenie: dr hab. Jacek Friedrich

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Autorzy obrazów holenderskich i flamandzkich XVII w. często inspirowali się pracami wcześniejszych znanych mistrzów, takich jak:

 

Najczęściej czytane