• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Patronat

OFELIAkontraHAMLET

spektakl dramatyczny
Bilety
Kup bilet 50 - 55
wystawia:
Teatr Gdynia Główna
data premiery:
17 maja 2024

Najbliższe przedstawienie

 • Bilety
  Cena normalna: 55 zł
  Cena ulgowa: 50 zł
  Kup bilet
  maj 25
  Sobota, 25 maja
  godz. 19:00
  Lokalizacja
  Teatr Gdynia Główna - Dworzec PKP Gdynia Gł. (peron -1
  Gdynia, pl. Konstytucji 1
OFELIAkontraHAMLET
na podstawie "Studium o Hamlecie" i "Śmierci Ofelii" Stanisława Wyspiańskiego
Scenariusz i Reżyseria: Rafał Matusz

Obsada:
OFELIA: Krzysztofa Gomółka - Pawlicka
HAMLET: Jacek Panek

Hamleta i Ofelię łączą skomplikowane uczucia. W ich miłości nic nie jest oczywiste. Ofelia, odrzucona przez kochanka i emocjonalnie doprowadzona do ostateczności, stoi już w wodzie i zamierza się utopić. Waha się jednak, rozpatruje wszystkie "za" i "przeciw", dostrzega, czym naprawdę była jej relacja. Dyskutuje z Hamletem i całym dworskim światem, widząc, jak została zmanipulowana i sprowadzona do przedmiotu męskich rozgrywek. 

OFELIAkontraHAMLET to spektakl, który pokazuje, że walka płci i walka o równouprawnienie zawsze będą rządzić naszym światem. Ten konflikt jest nierozstrzygalny, ale paradoksalnie nadaje sens istnieniu człowieka, utrzymuje go w działaniu i napięciu. Nieważne, kto wygra, za chwilę i tak role się odmienią. Wszystko jest tym samym - na scenie mamy więc czasem Ofelię i Hamleta, czasem dwóch Hamletów, niekiedy dwie Ofelie. Pojedynek trwa, zmienia tylko formę.
 
Stanisław Wyspiański, a za nim Rafał Matusz, reżyser spektaklu, proponuje nową wersję odczytania sztuki Szekspira. Na podstawie dwóch klasycznych tekstów autora Wesela: Śmierci Ofelii i Studium o Hamlecie powstała rzecz o przenikaniu się - ale i konflikcie - światów kobiet i mężczyzn.

Opinie

Pod patronatem

Nadchodzące premiery