stat
Wydarzenie już się odbyło

O poezji i ekologii w Gdańsku. Spotkanie z Urszulą Zajączkowską.

Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście zaprasza na spotkanie z Urszulą Zajączkowską poetką, botaniczką, artystką video nominowaną do tegorocznej Nagrody Literackiej Gdynia (środa, 12 sierpnia, g. 19:00, park przy Hevelianum).

maj'21 21-23

piątek - niedziela, godz. 16:00

To rzadkie i ciekawe połączenie twórczyni, która jednocześnie jest botaniczką, pisze znakomite wiersze i tworzy nagradzane filmy. W biogramach Urszuli Zajączkowskiej bardzo często podkreśla się jej umiejętność zasypywania podziałów pomiędzy naukami przyrodniczymi a humanistyką. Na spotkanie z tak niezwykłą osobą zaprasza w środę, 12 sierpnia Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu literackiego Ekoliteratki spotkania poetyckie.

- Cieszymy się, że dr hab. Urszula Zajączkowska przyjęła nasze zaproszenie do Gdańska. Szczególnie, że najnowsza książka pisarki Patyki, badyle została w tym roku nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii Esej. Mieszkańcy i mieszkanki Trójmiasta będą mieć świetną okazję, aby zadać poetce pytania o ostatnią, ale też wcześniejsze książki - mówi Elżbieta Rutkowska, Kierowniczka Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście.

Spotkanie będzie rozmową m.in. o relacjach na linii człowiek-natura, ekologii miejskiej, ale też próbą spojrzenia na problem katastrofy klimatycznej w szerszym kontekście. Urszula Zajączkowska zaprezentuje również swój najnowszy film.

Wydarzenie odbędzie się w parku przy centrum nauki Hevelienum (przy bastionie Neubauera, u zbiegu ulic Dąbrowskiego i Powstańców Warszawskich).

- O poezji, a już szczególnie ekopoezji najprzyjemniej rozmawia się w otoczeniu przyrody, dlatego spotkanie odbędzie się w plenerze. Przygotujemy dla naszych gości koce, pufy i w takiej luźnej atmosferze, otoczeni zielenią spędzimy wspólnie środowy wieczór -  dodaje Elżbieta Rutkowska.

Spotkanie poprowadzi Barbara Piórkowska - gdańska pisarka, poetka i performerka, która w swojej twórczości również bardzo często nawiązuje do motywów związanych z naturą. Będzie to więc rozmowa dwóch wspaniałych kobiet, wrażliwych na otaczający świat i potrafiących opisać go w niezwykle poetycki sposób.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rezerwacji. Uczestnicy i uczestniczki wydarzenia są zobowiązani do zapoznania się z regulaminem wydarzenia dostępnym na Facebooku Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście.

Spotkanie jest realizowane w ramach projektu "Ekoliteratki - spotkania poetyckie" dofinansowanego ze środków Miasta Gdańska. Kolejne spotkanie odbędzie się 27 sierpnia, tym razem gościnią wydarzenia będzie poetka i fotografka Małgorzata Lebda.


O ŚWIETLICY KRYTYKI POLITYCZNEJ W TRÓJMIEŚCIE: Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście to miejsce wydarzeń kulturalnych i społecznych, powstała w 2009 roku. Podejmuje działania na rzecz kształtowania otwartego i różnorodnego Trójmiasta zarówno w sferze kultury, jak i życiu społecznym. Jako środowisko budujące nowoczesną lewicę w Polsce działa na rzecz partycypacji i poszerzenia udziału obywateli w życiu publicznym oraz długotrwałej zmiany społecznej.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W ilu językach można wysłuchac opowieści o historii Katowni, siedzibie Muzeum Bursztynu w Gdańsku?