Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

O mnie i trochę o tobie - spektakl gościnny

teatr tańca
kasy:
58 344-05-73 w. 117
wystawia:
Klub ŻAK
czas trwania:
20 min.
w ramach wydarzenia:
Gdański Festiwal Tańca
Liwia Bargieł
O mnie i trochę o tobie

Premiera: GFT 2012, Klub Żak
Realizacja w ramach współpracy z Klubem Żak.

Liwia Bargieł: praca z Pią Meuthen była dla mnie niezwykle cennym doświadczeniem. Pia pomogła mi zagłębić się w proces improwizacji, umiejętnie i precyzyjnie kreując polecenia. Pchnęła mnie w kierunku eksperymentów z ruchem, do których samodzielnie byłoby mi trudno dotrzeć. Poprzez intensywny dialog oraz dogłębną analizę moich pomysłów pomogła mi zdefiniować postać, o której jest cała historia.

Pia jest fantastycznym choreografem, potrafi w doskonale naprowadzić na odpowiednie tory i usystematyzować pracę, jednocześnie pozostawiając mi, jako swojej podopiecznej, dużą swobodę w decydowaniu o kompozycji. Jestem bardzo szczęśliwa, że miałam okazję współpracować z tak fantastyczną profesjonalistką i niesamowitą osobą.

Choreografia, wykonanie: Liwia Bargieł
Współpraca artystyczna: Pia Meuthen (Holandia)
Muzyka: Krzysztof Lenczowski w wykonaniu Atom String Quartet
Wideo: Krzysztof Osiecki

-----

Liwia Bargieł - absolwentka Konserwatorium Tańca Współczesnego Laban Centre w Londynie.
Medalistka mistrzostw Polski i Europy w tańcu nowoczesnym. Podczas studiów miała okazję współpracować z choreografami takimi jak: Tom Dale,Tom Roden, Garry Lambert etc. Jej choreografie pokazywane były w Bonnie Bird Theater w wieczorze najlepszych choreografii studentów drugiego roku Laban Centre. Po ukończeniu studiów współpracowała z Warszawskim Teatrem Tańca, jak również zajęła się tworzeniem własnych prac. Razem z Magda Grabowską tworzy Mala duet. Jej choreografie były wystawiane w Galerii Turbo na ASP w Warszawie, na festiwalach Re:wizje, Go,go dance!, Fama.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery