• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

O kulturze przy kawie / rozmowa wokół książki Cudowne przegięcie. Reportaż o polskim dragu

wrz 13-15

piątek - niedziela, godz. 10:00 - 17:00

Wstęp wolny
28 lutego o godz. 18:00 serdecznie zapraszamy na spotkanie, które przeprowadzą Krzysztof Górski i Krzysztof Świętalski. Gwiazdą wieczoru będzie książka Cudowne przegięcie. Reportaż o polskim dragu. Porozmawiamy o książce, o dragu, o drag show, i o wszystkich tematach krążących dookoła. Zapraszamy do uczestnictwa, dyskusji, obecności.
Przyjdź i weź udział w wydarzeniu w takiej formie, jaka Ci odpowiada. Podzielimy się refleksjami, wymienimy poglądy, po prostu porozmawiamy.
Czytał_ś tę książkę?
Nie? Super, może Cię zachęcimy.
Tak? Też super, podyskutuj z nami.
Nie wiesz co to za książka? Nadal super, przyjdź i się dowiedz!
A wszystko to przy kawie, herbacie i ciasteczkach. Do zobaczenia!
O prowadzących:
Krzysztof Górski socjolog z wykształcenia, księgarz z zawodu, pracował w Gazecie Wyborczej, współpracował z Teatrem Szekspirowskim. Z powołania entuzjasta historii trójmiejskiej społeczności queer, autor publikacji na ten temat. Współpracownik stowarzyszenia Tolerado, działającego na rzecz osób LGBT. Dla Tolerado (współ)prowadził kilkanaście spacerów śladami osób i zdarzeń z historii społeczności LGBT w Gdańsku, Sopocie i Gdyni, koordynował również jedną z grup rozwojowych działających przy organizacji.
Krzysztof Świętalski również socjolog z wykształcenia, a z pasji historyk, podróżnik i miłośnik książek. Na co dzień pracuje z ludźmi, którym zadaje setki pytań dotyczących ich biografii. Przyjaciel Stowarzyszenia na rzecz osób LGBT "Tolerado", gdzie m.in. był koordynatorem jednej z grup rozwojowych. Pomysłodawca i prowadzący Dyskusyjnego Klubu Książki działającego tamże. Uczestnik innych trójmiejskich DKK.
_
Opis Wydawnictwa Znak
"Cudowne przegięcie" to wnikliwy reportaż o współczesnej scenie dragowej, jej czołowych performerach i performerkach, ich dziełach oraz działaniach. To także wyjątkowa opowieść o akceptacji i pasji, ale przede wszystkim o wolności.
Projekt okładki: Jasiek Krzysztofiak
Zdjęcie Twojej Starej na pierwszej stronie okładki: Krystian Lipiec / Bulletproof Warsaw
_
Wydarzenie zrealizowano przy współpracy ze Stowarzyszeniem na rzecz osób LGBT Tolerado

Opinie

Sprawdź się

Która spośród oper, prezentowanych w ostatnich latach w Gdańsku, pokazana została premierowo w 1950 roku i jest uważana za początek działalności Opery Bałtyckiej?