• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

O końcu świata. Jak stworzyć opowieść, która uratuje planetę?

Oto kolejne zielone spotkanie literackie w GAK Plamie - w ramach roślinnego cyklu, który tego lata przygotowałyśmy dla Was. Przy herbacie i wodzie z cytryną, na świeżym powietrzu i wygodnych leżakach rozmawiamy o książkach, które stoją na półce z ekologicznymi tematami.

1 października - 15 listopada 2022

Gdańsk, ul. Grobla I
Wstęp wolny
Co dwa tygodnie mówimy o innej lekturze i zapraszamy inną ciekawą osobę związaną z lokalnym środowiskiem - dzielimy się refleksjami po przeczytaniu, wymieniamy poglądy, pytamy publiczność o jej zdanie na temat.Za każdym razem inny jest też najcięższy punkt naszej dyskusji.

Tym razem gościć będziemy reportażystkę i dziennikarkę Dorotę Dorota Karaś, a bierzemy na tapetę niezwykłą powieść - "Listowieść" Richarda Powersa.

To "ekologiczny epos o drzewach i ludziach, którzy je rozumieją. Dziewięć powiązanych ze sobą historii pozwala inaczej spojrzeć na świat i wciąga czytelnika w postępującą katastrofę. Historie bohaterów, ułożone jedna w drugiej niczym słoje drzewa, tworzą niezwykłą powieść stawiającą ważne pytania o przyszłość naszą i naszej planety". (z okładki wydania).

Zapraszamy wszystkich chętnych do rozmowy o losach Ziemi, być może na spotkaniu urodzą się pomysły na rozwiązanie jej problemów.
Wstęp wolny

Dorota Karaś - reporterka, pisarka, autorka książek "Walentynowicz. Anna szuka raju" (z Markiem Sterlingowem", " Cybulski. Podwójne salto" i " Szafa, czajnik, obwodnica. Rozmowy z obcokrajowcami".

Barbara Piórkowska -
pisarka, poetka autorka powieści "Szklanka na pająki " i "Kraboszki" oraz esejów o przestrzeni miejskiej "Utkanki".

Zapraszamy 17 sierpnia na godz. 17.30.

Kolejne spotkanie: 30 sierpnia:
KSIĄŻKA: Dan Pearson, Rok w ogrodzie
GOŚCINI: Agnieszka Wołodźko, kuratorka sztuki, pasjonatka ogrodnictwa
ROZMOWA: Miejskie projekty ogrodnicze. Jak zrobić z sadzenia roślin sztukę

Opinie

Sprawdź się

Zgodnie z planami miejskimi, obecna siedziba CSW Łaźnia miała pełnić bardzo oryginalną funkcję. Jaką?