Wydarzenie

O kocie co chodzi własnymi drogami i o psie, który własnych dróg nie szuka

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
18 lutego - 4 czerwca 2017
miejsce:

Spichlerz Opacki  mapa

adres:
Gdańsk, Cystersów 19
bilety:
8 zł , ulgowy 4 zł
PATRONAT

Zapraszamy na wystawę pt. "O kocie co chodzi własnymi drogami i o psie który własnych dróg nie szuka" do Oddziału Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku.Termin: 18 lutego 2017 - 7 maja 2017
Wernisaż: 17 lutego 2017 r., godz. 17.00

Godziny otwarcia:
wtorek - piątek: 9.00 - 16.00, sobota - niedziela: 10.00 - 17.00

Niewiele zwierząt nawiązało z człowiekiem tak wyjątkowe i różnorodne relacje, jak pies i kot. Dlaczego ich związek z człowiekiem jest tak wyjątkowy? Wielu z nas traktuje swoich pupili jak członków rodziny, ale czy zawsze tak było? W jaki sposób zwierzęta odwzajemniają nasze uczucia?

Wystawa "O kocie, co chodzi własnymi drogami, i o psie, który własnych dróg nie szuka" odpowiada na te pytania. Pokazuje bowiem nasze wzajemne relacje, zmiany zachodzące na przestrzeni wieków w postrzeganiu i traktowaniu zwierząt w różnych kulturach, a to wszystko w szerokim kontekście historycznym, obyczajowym, wierzeniowym. Historia tego związku jest niezwykle ciekawa i obfituje w zaskakujące zdarzenia. Podczas wystawy pokażemy wizerunki kotów i psów w sztuce, literaturze, folklorze. Najmłodsi odbiorcy poznają bohaterów słynnych seriali, należących już do klasyki filmów animowanych, mianowicie psa Reksia i kota Filemona.

Wystawa ma charakter interaktywny. W czasie jej trwania proponujemy cykl spotkań (w tym z udziałem zwierząt), warsztaty, lekcje muzealne powiązane tematycznie z prezentowaną ekspozycją. Ofertę kierujemy do wszystkich grup wiekowych.

Kuratorka: Barbara Maciejewska

Muzeum Narodowe w Gdańsku / Oddział Etnografii (Spichlerz Opacki)
ul. Cystersów 19, Gdańsk 80-330

Przeczytaj także

  • Cuda, koty i dżdżownice. Nowości w galeriach
    7 marca 2017 (19 opinii)

    Marzec w trójmiejskich galeriach upłynie pod znakiem artystycznych eksperymentów. W CSW Łaźnia swoje prace zaprezentuje zdobywczyni nagrody Turnera, Laure Provost, w Gdańskiej Galerii...

Dodaj zdjęcie

Opinie (5)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.