• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

O językowych i pozajęzykowych możliwościach poznania- warsztaty

Kolejne warsztaty w projekcie "Wszystko jest filozofią - edycja III". Temat: O językowych i pozajęzykowych możliwościach poznania.

maj 29

środa, godz. 11:00

bilety 1 zł
ulgowy 10 zł

w każdą środę (do 26.06), godz. 11:00 - 11:45

Borkowo,
bilety 43 zł
Ewolucja funkcji językowych od Biblii, przez magiczne funkcje języka, Heraklita. Istnieje to co nazwane. O ograniczonych możliwościach języka (odrobina Wittgensteina)

Prowadzenie:
dr Joanna Lisiewicz- doktor nauk humanistycznych, autorka książki "Milczenie w teatrze Samuela Becketta i Tadeusza Różewicza". Jej zakres poszukiwań badawczych to pozawerbalne środki ekspresji w dramacie i w teatrze.

Wstęp wolny. Na miejscu poczęstunek.

---

- Kilka słów o projekcie -

"Wszystko jest filozofią - edycja III" to cykl warsztatów filozoficznych przybliżających i rozwijających podstawy wiedzy filozoficznej oraz cykl spotkań z polskimi filozofami i humanistami, aktualnie zajmującymi się pracą akademicką i związanymi z różnymi środowiskami intelektualnymi w Polsce i za granicą.
W pierwszej odsłonie projektu kluczem łączącym spotkania z naukowcami była ponowoczesność w kontekście filozoficznym, etycznym, moralnym.
W drugiej odsłonie zajęliśmy się głównie historią polskiej myśli filozoficznej.
W tym roku główny akcent położymy na jeden z najbardziej wpływowych ruchów intelektualnych i kulturowych, stawiających sobie za cel udoskonalenie człowieka za pomocą technologii - transhumanizm.

Zaplanowaliśmy projekt w układzie: trzy wydarzenia w miesiącu od kwietnia do grudnia 2019 roku, w tym: 14 warsztatów w układzie: dwa warsztaty w miesiącu (co dwa tygodnie) od kwietnia do grudnia 2019 roku (z przerwą wakacyjną) i 7 spotkań z naukowcami w układzie: jedno spotkanie w miesiącu od kwietnia do czerwca 2019 roku (trzy spotkania) i po przerwie wakacyjnej od września do grudnia 2019 roku (cztery spotkania).

Zapraszamy do śledzenie informacji!

https://vademecumgdynia.org

Mecenasem projektu jest Miasto Gdynia

Organizator:
Gdynia Kulturalna Cafe Księgarnia Vademecum

Partnerzy:
Konsulat Kultury I Gdyńskie Centrum Kultury Gdyńskie Centrum Filmowe Teatr Gdynia Główna Muzeum Miasta Gdyni
Konsulat Honorowy Wielkiego Księstwa Luksemburga

Patroni:
TVP Kultura Teologia Polityczna KRONOS kwartalnik Evviva L'arte
Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk Filozofuj Copernicus Center Press www.ccpress.pl Metropolitalna Karta do Kultury Centrum Aktywności Seniora Gdyńska Strefa Kultury

Informacja o biletach

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (limit miejsc: do 30 osób)
tel: 58- 6611541 lub mailem: ksiegarnia@vademecumgdynia.org

Opinie

Sprawdź się

Relikty Zamku Krzyżackiego w Gdańsku można oglądać w...?