• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Scena

Wszystkie kategorie
Kalendarza imprez
Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

O co biega? - spektakl gościnny (1 opinia)

komedia
kasy:
58 321-82-83
wystawia:
Scena Teatralna NOT
6.0
13 ocen
O co biega?
Philip King
Przekład: Bożena Sławińska

"O co biega?" to jedna z najzabawniejszych światowych fars autorstwa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo, kto jeszcze pojawi się nagle w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy! Spokojne angielskie miasteczko.

Dom pastora Lionela Toopa oraz jego pięknej i wyzwolonej żony, byłej aktorki, Penelopy Toop, budzącej zgorszenie wśród nobliwych mieszkańców. Niechęć do niej przejawia zwłaszcza jedna wścibska, stara panna Skillon, skrycie podkochująca się w przystojnym duchownym. Gdy podczas nieobecności pastora, jego żonę odwiedza niezapowiedziany gość - kolega sprzed lat, z czasów teatralnych, rozpoczyna się lawina nieoczekiwanych zdarzeń.

Niewinne plany na wieczór, znudzonej małomiasteczkowym życiem Penelopy z dawno niewidzianym znajomym, zamieniają się w niekończący się zabawę w chowanego, przebieranki i zgadywankę kto jest kim. W jeden dzień plebania zamienia się w istną wieżę Babel. Zgorszony biskup, zdezorientowany duchowny, jeniec wojenny, żołnierz na przepustce i aktor w jednym, spita do nieprzytomności miejscowa bigotka, rozebrany do rosołu pastor, nieokrzesana służąca, sierżant na służbie oraz robiąca dobrą minę do złej gry, bezradna żona pastora - oto uczestnicy tego galimatiasu! Kto jest kim? O co podejrzewają się nawzajem? Kto kogo pobił i jaką tajemnicę skrywa każdy z nich? Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.

Reżyseria: Marcin Sławiński
Kostiumy: Tomasz Jacyków
Scenografia: Joanna Pielat

Wystąpią:
Penelopa - Anna Czartoryska/ Ola Domańska
Clive - Stefan Pawłowski/ Michał Rolnicki
Ida - Katarzyna Ptasińska/ Delfina Wilkońska
Panna Skilton - Olga Bończyk/ Viola Arlak/ Anna Modrzejewska
Lionel Topp - Marek Kaliszuk/ Dariusz Wieteska
Biskup Laxu - Marcin Troński/ Tomasz Gęsikowski/ Piotr Zelt
Sierżant Towers - Piotr Miazga/ Rafał Szałajko
Wielebny Humphrey - Maciej Damięcki/ Piotr Zelt
Niemiec - Wojtek Majchrzak/ Piotr Zelt

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • Klasyczna farsa (opinia sprzed 4 lat)

    Nie jestem pewien, czy aż tak zabawna... Humoreska przeciętnych lotów, trywialnie przewidywalna. Z pewnością niżej w hierarchii niż "Mayday. Run for your wife". Mimo wszystko, to relatywnie lekka komedia, z niezłymi aktorami. Zadziwiająco dobrze radzi sobie wciąż pan Damięcki. Dzięki aktorom czas spektaklu się nie dłuży. Aczkolwiek z pewnością nie jest to warte obejrzenia więcej niż jeden raz. Abstrahując od "O co biega", myślę, że strasznie brak w Muzycznym, goszczącego tu już jedynie gościnnie Marka Kaliszuka. Marnuje się jego potencjał wokalny. Za co winę ponosi z pewnością sam Muzyczny.

    • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery