stat
Wydarzenie już się odbyło

O chemii przy muzyce. Promocja książki Substancje groźne, niebezpieczne i pożyteczne

Politechnika Otwarta zaprasza na promocję książki prof. Aleksandra Kołodziejczyka - chemika, rektora Politechniki Gdańskiej w latach 1996-2002.

W trakcie spotkania wysłuchamy fragmentów publikacji: będą to intrygujące historie i naukowe fakty związane z oddziaływaniem pierwiastków i substancji chemicznych w naszym świecie. Poznamy hipotezy dotyczące ziemskiego pochodzenia wody oraz historię dziewczynki uratowanej przed śmiertelnym zatruciem talem dzięki opisowi klinicznemu w książce Agaty Christie. Dowiemy się, co oznacza przymiotnik platynowy, w jakich produktach spożywczych występuje siarczyn sodu E221 i czy musimy się go obawiać. Przypomniane zostaną wielkie katastrofy, takie jak wybuch elektrowni jądrowych w Czarnobylu i Fukushimie 1 czy spłonięcie sterowca Hindenburg.

Spotkanie połączone będzie z oprawą muzyczną. Na fortepianie i wiolonczeli zagrają uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. Im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku.

Uczestnicy spotkania będą mogli zakupić książkę na stoisku wydawniczym oraz otrzymać autograf autora.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dziedziną chemii: naukowców, uczniów szkół ponadpodstawowych, nauczycieli, studentów, doktorantów, osoby zajmujące się zawodowo ochroną środowiska.

Kiedy? 9 grudnia 2019 r. (poniedziałek), godz. 18:00
Gdzie? Politechnika Gdańska, Gmach Główny, Aula
Wstęp: wolny

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Gdzie przechowywany jest obecnie księgozbiór Johanna Uphagena?