Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

O / Don't Kiss - spektakl gościnny

teatr tańca
kasy:
58 344-05-73 w. 117
wystawia:
Klub ŻAK
O / Don't Kiss
10.0 1 ocena 1 10

Spektakle - "O" i "Don't Kiss" - prezentowane w ramach 12. Gdańskiego Festiwalu Tańca.O
Lost Movement Company

Choreografia: Nicolo Abbattista
Dramaturgia: Christian Consalvo
Wykonanie: Samuele Arisci, Salvatore Sciancalepore
15 minut

Po raz kolejny zobaczymy choreografię Nicolo Abbattisti, który wraz z tancerzem Samuele Arisci uczestniczył w Solo Dance Contest 2018. Mirosław Baran tak pisał o ich spektaklu: "Arisci parodiuje figury klasycznego baletu, tańczy ze świadomie przesadnym skupieniem. Występ kończy energiczna, żywiołowa choreografia - ponownie do muzyki elektronicznej." Tym razem zobaczymy duet Arisci z Salvatorem Sciancalepore, który po ukończeniu szkoły baletowej w Toskanii, studiował taniec współczesny w Londynie i współpracował z licznymi choreografami jak Roland Price, Ian Knowles i Francesco Nappa. Tancerze występują obecnie w Lost Movement Company założonej w 2011 roku przez Nicolo Abbattistę.

-----

DON'T, KISS

Choreografia: Fabio Liberti
Muzyka: Per Henrik Maaenpa
Wykonanie: Jernej Bizjak, Fabio Liberti
15 minut

W 2017 roku "Solo for Real" Fabio Libertiego w wykonaniu Jerneja Bizjaka zająło 2. miejsce w Solo Dance Contest organizowanym przez Klub Żak. "Ruch, stworzony na antynomiach, był gęsty i ekspresyjny; mały i powstrzymywany; duży i powolny. Uwydatniał poczucie odrębności postaci od otaczającego ją świata. Trudny temat w połączeniu z bardzo dobrym wykonaniem przyczynił się do powstania pięknej prezentacji." Pisała Nicole Bolda po przedstawieniu. Tym razem do Klubu Żak artyści przyjadą z duetem, którego choreografia bazuje na jednej zasadzie: nie możesz przestać się całować.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery