Wiadomości

Nowy pomysł na bibliotekę. Rusza Bibliocamp

Nowe media to jeden z tematów poruszanych podczas Bibliocampu.
Nowe media to jeden z tematów poruszanych podczas Bibliocampu. bibliocamp.info

Biblioteka to nie tylko książki. To obecnie przede wszystkim miejsce poszukiwania inspiracji, wymiany doświadczeń i nauki nowych technologii. Tak uważają organizatorzy cyklu spotkań i warsztatów Bibliocamp. Projekt rusza w czwartek, 8 maja i potrwa z przerwami do września.Bezpieczeństwo w sieci, kreowanie własnego wizerunku, tworzenie treści na blogi i do mediów społecznościowych czy pozyskiwanie funduszy na działalność kulturalną - to tylko niektóre z tematów, które zostaną poruszone podczas projektu Bibliocamp 2014.

- Bibliocamp jest odpowiedzią na nowe potrzeby użytkowników bibliotek - twierdzi pomysłodawczyni i koordynatorka projektu, Alicja Lipińska z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku. - Projekt skierowany jest do osób, które w bibliotece szukają inspiracji, wymiany doświadczeń i chcą się uczyć nowych rzeczy. Warsztaty i spotkania dla dzieci i dorosłych będą się odbywać w maju, czerwcu i we wrześniu.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek, 8 maja o godz. 15:30 w Filia 62 w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska. Pisarka Marta Trzeciak poprowadzi warsztaty kreatywności "Jak usłyszeć pomysł, jak napisać obraz?" (zapisy: filia_62@wbpg.org.pl).

W programie przewidziano m.in. warsztaty dla rodziców, o tym jak chronić bezpieczeństwo swoje i swojego dziecka w mediach społecznościowych; spotkanie dla lokalnych aktywistów, na którym dowiedzą się, jak promować swoje inicjatywy w Internecie; warsztat pisania tekstów do sieci czy praktyczne porady, jak zebrać fundusze na wydanie własnej książki. W majowych i czerwcowych, otwartych dla publiczności spotkaniach wezmą udział animatorzy kultury, edukatorzy medialni, naukowcy i społecznicy.

Wrześniowa część Bibliocamp będzie skierowana przede wszystkim do bibliotekarzy.

- Zmiana roli bibliotek to duże wyzwanie dla pracujących w nich ludzi - mówi Natalia Gromow, rzecznik prasowy WiMBP. - Bibliotekarz dzisiaj to często animator kultury i lokalnej społeczności, broker informacji i edukator. Dlatego w ramach wrześniowych spotkań przygotowaliśmy specjalną ofertę dla pracowników bibliotek, która pomoże im odnaleźć się w wirtualnej rzeczywistości i wykorzystywać nowe możliwości.

Wstęp na wszystkie wydarzenie w ramach Bibliocamp jest wolny, ale warto zadbać o wcześniejsze zapisy - zobacz szczegółowy program.

Tak wyglądał Bibliocamp trzy lata temu.

Opinie (4)

 • Nie reanimuje sie trupa (2)

  Reanimacja instytucji biblioteki we wspolczesnym swiecie to zly pomysl - to jest instytucja martwa w dobie internetu, tabletow i smartfonow. Mozna na to ponarzekac, ale prawda jest taka, ze era ksiazki juz minela, a czytanie to przezytek. Kto by chcial marnowac swoj czas na czytanie, kiedy mozna go spedzic ogladajac tv, przegladajac www czy kreatywnie spedzic go grajac w gry.

  • 4 47

  • 'Mrugam okiem go myslacych" - JAKBYŚ WIĘCEJ CZYTAŁ/A TO BYŚ TAKICH BYKÓW NIE WALIŁ/A.

   • 9 0

  • To po co czytasz ten artykul, idz i ogladaj swoje programy a innych zostaw w spokoju.

   • 3 0

 • Dlaczego ludzie rzadko bywają w bibliotekach?

  Sądzę, że w dużym stopniu właśnie przez takie nietrafione i nieumiejętnie przeprowadzone akcje. Instytucja biblioteki często nie potrafi sobą zainteresować i przyciągnąć potencjalnego (młodego) klienta. Z czytania robi się Bóg wie co, a ta kampania jest właśnie tego przykładem - sztuka dla sztuki (czyżby za unijne pieniądze?). Róbcie to prościej - docierajcie do dzieciaków i młodzieży w szkołach, przypominajcie starym telewizyjnym ramolom i stosujcie do tego zrozumiałe, czytelne i skuteczne metody. Pokazujcie, że czytanie to przyjemność.

  • 3 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Rozrywka

Tak restauracje radzą sobie z obostrzeniami
Tak restauracje radzą sobie z obostrzeniami
Jemy na mieście: Vidokówka w Oliwie - widok i smak
Jemy na mieście: Vidokówka w Oliwie

Kulinaria

Tak restauracje radzą sobie z obostrzeniami
Tak restauracje radzą sobie z obostrzeniami
Jemy na mieście: Vidokówka w Oliwie - widok i smak
Jemy na mieście: Vidokówka w Oliwie

Sprawdź się

Autorką cyklu o "Kici Koci" jest?

 

Najczęściej czytane