stat

Nowe życie. Spotkanie z Waldemarem Kuligowskim

Zapraszamy na trzecią rozmowę z cyklu Nowe życie, podczas której Juliusz Kurkiewicz wraz z antropologiem kultury Waldemarem Kuligowskim porozmawia, o tym czy zbliża się nieuchronny koniec świata podzielonego na to, co kobiece i męskie? Co oznacza bycie osobą niebinarną? Czy Polacy są gotowi na małżeństwa jednopłciowe?

18 - 30 czerwca 2021, godz. 16:00 - 21:00

Gdańsk, ul. Szopy LKW GALLERY
Wstęp wolny
Spotkanie odbędzie się 8 czerwca o godz. 18.30 na profilu FB Goyki 3 Art Inkubatora, będzie tłumaczone na polski język migowy.

Waldemar Kuligowski profesor zwyczajny w Instytucie Antropologii i Etnologii UAM w Poznaniu. Kierownik Zakładu Antropologii Kulturowej. Autor ponad stu publikacji naukowych i kilkuset popularnonaukowych oraz publicystycznych. Redaktor kwartalnika Czas Kultury. Odznaczony odznaką honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej. Przewodniczący Kapituły Nagrody Artystycznej Miasta Poznania, juror nagrody muzycznej Związku Producentów Audio-Video Fryderyk. Eseista, publicysta, twórca telewizyjny.

Nowe życie
Słowo nowe użyte przez Dantego w tytule jego młodzieńczego tomu poetyckiego Nowe życie (La Vita Nuova) oznacza nie tylko inne niż dotychczas, ale też zaskakujące, niespodziewane, nawet: dziwaczne. Takie właśnie z pewnością inne niż się spodziewamy będzie nasze życie po pandemii. A raczej: po wyjściu przez naszą cywilizację z zapaści, dla której pandemia jest tylko metaforą. Aby dowiedzieć się, jak to nowe życie może wyglądać, zapraszam do rozmowy tych, których zbyt rzadko pytamy o radę i opinię wybitnych myślicieli, humanistów, ludzi pióra. Tych, którzy na co dzień używają rozumu i wyobraźni, by pomóc nam określić kształt nowego życia w różnych jego aspektach   m.in. dotyczących podziału na ludzkie/nieludzkie, seksu, polityki czy religii.

Juliusz Kurkiewicz
Kurator cyklu

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Nowy gdański festiwal poświęcony muzyce dawnej nazywa się: