• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nowe przygody Smoka Wawelskiego, czyli Wisłą przez Polskę | Teatr Gargulec

Zapraszamy naszych najmłodszych widzów do Oliwskiego Ratusza Kultury na przedstawienie w wykonaniu Teatru Gargulec.

"Nowe przygody Smoka Wawelskiego, czyli Wisłą przez Polskę" to bardzo wesoły spektakl, który pozwala zapoznać się z historią i charakterem ważniejszych miast leżących nad najdłuższą rzeką w Polsce. Spektakl jest oparty na polskich legendach. Nie bójmy się - nasz Smok to sympatyczna i dystyngowana postać, czasem tylko zdarzy mu się kichnąć dymem. Smoka czeka pełna przygód podróż z Krakowa do Gdańska. Na swej drodze spotka rycerza - Zawiszę Czarnego, warszawską Syrenkę czy ducha ze starego zamku. Nastrojowa epokowa muzyka doda przedstawieniu niezwykłego charakteru.

Teatr Gargulec
 to 12 lat doświadczenia i tysiące wystąpień przed najmłodszą publicznością. Nasze przedstawienia gramy zarówno w małych placówkach przedszkolnych, szkołach, domach kultury, jak i na deskach teatrów, eventach, festynach. Mieliśmy przyjemność występować kilka razy dla Polonii w Norwegii i Francji co dowodzi, że dojedziemy wszędzie. Przez te wszystkie lata uczestniczyliśmy w kilku projektach, których efektem było powstanie przestawień edukacyjnych uszytych na miarę. Dla nas w edukacji dzieci nie ma tematów tabu. Jesteśmy producentami kompletnymi. Nasze spektakle dla dzieci w całości są realizowane przez nas. Jesteśmy autorami scenariuszy, projektantami kostiumów, aranżerami i kompozytorami muzyki oraz choreografami. Wieloletnie doświadczenie na deskach teatrów, scenach offowych, imprezach okolicznościowych, pozwala nam łatwo nawiązywać kontakty z dziećmi i atrakcyjnie budować dramaturgię przedstawienia. Muzyczne wykształcenie pozwala nam swobodnie poruszać się w świecie dźwięków, przez co kompozycje są bardzo melodyjne, a jednocześnie pozbawione banału i trywialności. Każdy spektakl jest opatrzony piosenkami i autorską muzyka.

Zapraszamy na spektakl nasycony wielością barwnych oraz wyrazistych i charakterystycznych postaci.
"Nowe przygody Smoka Wawelskiego..." to spektakl, który bawi i uczy, a młodej publiczności gwarantuje obcowanie ze sztuką na wysokim poziomie.

Spektakl dla dzieci 5+.

 

Opinie

Sprawdź się

Najdłużej panującym dyrektorem teatru instytucjonalnego w Trójmieście jest...