• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Nowe idzie od morza x 100cznia: Algorhythm

Weekend zaczyna się w środę. Tylko z Nowe idzie od morza i 100cznia. 13 czerwca po raz ostatni w odsłonie koncertowej usłyszymy materiał z albumu "Mandala" zespołu Algorhythm, entuzjastycznie przyjęty przez słuchaczy i krytyków, a także nominowany do Fryderyków 2018 w kategorii Muzyka Jazzowa.

sie 18

czwartek, godz. 20:00

Gdańsk,
bilety 49 - 59 zł
wrz 11

niedziela, godz. 20:30

Sopot,
bilety 150 - 170 zł
Kup bilet
Algorhythm od samego początku istnienia łączy w swojej twórczosci różne idee, nurty muzyczne i osobowości. Jedynym stałym wyznacznikiem jego twórczości jest swobodna ekspresja artystyczna. Sama zaś nazwa zespołu to słowo-symbol. Odnosi się do pojęcia algorytmu, który jest codziennie stosowany we wszystkich dziedzinach współczesnego życia. Tak też muzyka Algorhythmu oddaje codzienne emocje i myśli współczesnego człowieka. Z jednej strony bazujące na mainstreamowym jazzie budowanie nowej formy. Z drugiej strony otwarte podejście do improwizacji. Melodyjne frazy połączone z nieoczywistą rytmiką.

jazz - koncerty w Trójmieście


Chociaż już debiutancki album zespołu - "Segments" był dobrą prezentacją wysokich umiejętności jego członków, to bez dwóch zdań "Mandala" to duży krok naprzód. Muzyka jest o wiele bardziej złożona, energetyczna i nakierowana na mocne zmiany, a do tego na smaczek mamy jeszcze trochę world music. Z gry młodych rodaków można być dumnym, stanowią wizytówkę nowych trendów europejskiego jazzu - to śmiała, mocna propozycja podana w przystępny sposób.
Mieczysław Burski / Polskie Radio

Bardzo przyjemna i świetnie nagrana , otwarta płyta jazzowa, na której miłośnicy klasyki znajdą ładne tematy grane przez współpracujących ze Sławkiem Jaskułke trębacza Emila Miszka i saksofonistę Piotra Chęckiego, ale która jest ewidentnie napędzana grą sekcji, przede wszystkim znakomitego Sławka Koryzny, perkusisty o bardzo wszechstronnych umiejętnościach i sporym temperamencie. Obaj z Emilem Miszkiem popisują się w Alpaca Dream, od którego można zacząć. A skoro już wymieniam, to nie podać nazwisk Krzysztofa Słomkowskiego (kontrabas) i Szymona Burnosa (fortepian i kompozycje, między innymi ta wymieniona wyżej) byłoby głupotą, bo niezależnie od tego, że mogą się kojarzyć z kwintetu Tomasza Chyły, to pewnie jeszcze je usłyszycie.
Bartek Chaciński / Polityka

Nowe idzie od morza już drugi raz zaprasza na serię koncertów do niezwykłej przestrzeni 100cznia, która znajduje się na terenach postoczniowych. Podczas ubiegłorocznej edycji, w ciągu pięciu sierpniowych i wrześniowych wieczorów zaprezentowało się sześciu wykonawców z Trójmiasta. Wydarzenia przyciągnęły po kilkaset osób, prezentując artystów wcześniej nie pojawiających się często na scenach trójmiejskich klubów. Nowe idzie od morza to strona poświęcona ludziom z Trójmiasta, którzy tu działają lub stąd pochodzą. To także najobszerniejsza prezentacja trójmiejskiej sceny muzycznej, zarówno poprzez recenzje płyt jak i koncerty organizowane w różnych okolicznościach.

100cznia to projekt kulturalny, który przenosi na trójmiejski grunt miejsca, jakie znamy z dużych europejskich miast. Za pomocą kontenerów cargo na terenie Stoczni Gdańskiej powstał ekosystem, który przyciąga połączeniem artystycznego nieładu, mocą kulturalnych wydarzeń, dobrą jakością jedzenia i niezobowiązującą atmosferą. To okazja aby wpaść na kawę, lunch, drinka, rodzinny piknik, spacer, rowerową wycieczkę, spontaniczne spotkanie, grubą potańcówkę i i powolne chillowanie. Wszystko w sercu postindustrialnego krajobrazu, minutę piechotą od stacji SKM Stocznia i kilka minut samochodem/ rowerem od Starego Miasta.

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jakim tytułem zainaugurował swoją działalność Teatr Miejski w Gdyni?