stat
Impreza odwołana
PATRONAT

Nowa Planeta

Nowa Planeta - wystawa instalacji i obrazów do zobaczenia w NCK miedzy 4-25 marca.

9 - 30 września 2020, godz. 10:00 - 20:00

Wstęp wolny

3 - 30 września 2020, godz. 10:00 - 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Pod wpływem podnoszącej się temperatury, tworzywa sztuczne przybierają kształty organiczne podobne do form ze świata żywych organizmów. Ich resztki do złudzenia przypominają szczątki żywych stworzeń. Czy archeolodzy w przyszłości znajdą szczątki pozostałe po żywych organizmach naszego czasu w otoczeniu plastikowych pojemników?

Zapraszamy na wystawę obrazów i instalacji Karoliny Wojnowskiej-Paterek pt. "Nowa Planeta".
Instalacja artystyczna "Nowa Planeta" pokazuje proces zmiany produkowanych przez nas tworzyw sztucznych, które stają się częścią przyrody - pod wpływem podnoszącej się temperatury tworzywa przybierają formy organiczne podobne do form świata żywych organizmów. Nasza planeta wchłania nowe cząstki i również się przeobraża. Istotną częścią instalacji są filmy z procesu tworzenia. Plastikowe pojemniki pod wpływem ciepła zmieniają formę, przeradzają się w formy organiczne, łączą się ze światem roślin. Każdy fragment prezentowanej rzeźby zbudowany jest ze zużytego plastiku. W instalację wbudowane są również czaszki zwierząt.

O ARTYSTCE

Artystka i architektka. W ciągu ostatnich dziesięciu lat, pracując w Singapurze, brała udział w różnorodnych projektach architektonicznych i artystycznych. W swoim dorobku ma prace malarskie, rzeźbiarskie, jak również eksperymentalne instalacje artystyczne wykorzystujące światło i barwę do tworzenia formy i przestrzeni. W 2017 roku uzyskała stopień doktora sztuki, ukończyła również Architekturę na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Przez lata po studiach zajmowała się zarówno działalnością artystyczną, jak i projektowaniem, stąd interdyscyplinarny charakter pracy twórczej. Instalacja artystyczna "Nowa Planeta" to jedna z ostatnich prac artystki. Powstała po podróży do Indonezji, gdzie urok magicznych, pięknych miejsc znika w oczach, a ocean niesie tony plastiku.

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Czy wartownia nr 1 na Westerplatte posiadałą kiedyś toaletę?