stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nowa Muzyka w Starym Ratuszu

Drodzy miłośnicy muzyki elektroakustycznej! Po dłuższej przerwie powracamy do tradycyjnej formy spotkań z publicznością, na sali koncertowej, na żywo - bo chyba nie ma lepszej recepty na wspólne przeżywanie muzyki, na które czekaliśmy od wielu tygodni.

W ramach cyklu "Nowa Muzyka w Starym Ratuszu" przygotowaliśmy niezwykle interesujący program składający się z utworów napisanych w XXI wieku, zarówno na jego początku, jaki i dosłownie przed paroma tygodniami. Wystąpią znakomici muzycy, w większości znani już naszym słuchaczom, będą dzieła kompozytorów o ustalonej renomie. Na finał zabrzmi niezwykły utwór Luca Ferrari, wielkiego twórcy z Francji, człowieka definiującego swoją muzyką oblicze sztuki współczesnej. Będzie także najnowsze dzieło gdańskiego twórcy, Krzysztofa Olczaka, mające swoje prawykonanie w wersji wielokanałowej, przed publicznością. Będą dwie kompozycje Piotra Grelli-Możejko i wreszcie ciekawy utwór Roderika de Mana.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Tym razem spotkamy się w nietypowy dzień tygodnia, bo we wtorek, ale o tradycyjnej godzinie 19.00, w doskonale znanym melomanom miejscu, Ratuszu Staromiejskim, przy ulicy Korzennej 33/35 w Gdańsku.

I wreszcie kolejna dobra wiadomość- mamy dla Państwa niespodziankę w postaci podwójnego albumu CD z polską muzyką elektroakustyczną, Odyssey One - PSeME Collection. Losowanie płyt tuż po koncercie!

Bilety w cenie 10 zł do nabycia na nck.interticket.pl oraz w miejscu koncertu, na godzinę przed jego rozpoczęciem.

PROGRAM

➡ Piotr Grella-Możejko Queen of Patras (2011) na flet basowy, live electronics i taśmę

Rafał Jędrzejewski - flet basowy

Dariusz Mazurowski - komputer, dyfuzja dźwięku


➡ Roderik de Man Auxochromes (2001) na fortepian i taśmę

Igor Torbicki - fortepian

Dariusz Mazurowski - komputer, dyfuzja dźwięku➡ Krzysztof Olczak ACC-2 (2021) na akordeon i taśmę

Elżbieta Rosińska - akordeon

Dariusz Mazurowski - komputer, dyfuzja dźwięku➡ Piotr Grella-Możejko Empress of Piraeus (2021) na flet altowy, live electronics i taśmę

Rafał Jędrzejewski - flet altowy

Dariusz Mazurowski - komputer, dyfuzja dźwięku➡ Luc Ferrari Didascalies (2004) na altówkę, fortepian i taśmę

Krzysztof Komendarek-Tymendorf - altówka

Igor Torbicki - fortepian

Dariusz Mazurowski - komputer, dyfuzja dźwięku


Koordynacja artystyczna, produkcja : Monika Łajming, Krzysztof Olczak, Dariusz Mazurowski

Osoby ze szczególnymi potrzebami, proszone są o zgłoszenie chęci udziału w wydarzeniu oraz przekazanie listy udogodnień, umożliwiających uzyskanie przez nie dostępności do wydarzenia, na minimum 10 dni przed rozpoczęciem wydarzenia, na adres mailowy: anna.piotrowska@nck.org.pl lub sekretariat@nck.org.pl, a także bezpośrednio w siedzibie organizatora (ul. Korzenna 33/35, Gdańsk) od pon. do pt., w godz. 9:00-14:00 lub pod numerem telefonu 58 326 10 10

Deklaracja dostępności: https://www.nck.org.pl/pl/deklaracja-dostepnosci

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdańsk posiada wyjątkowe muzeum, w którym co roku organizowane są wydarzenia muzyczno-artystyczne, niespotykane w innych miastach Polski. Jakie to muzeum?