Spektakl

Notre Dame - spektakl gościnny

Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów
miejsce:

Gdynia Arena

adres:
Gdynia, Kazimierza Górskiego 8 pokaż na mapie
kasy:
58 783-55-08
ocena:

oceń na 1 oceń na 2 oceń na 3 oceń na 4 oceń na 5

2.2 / 5 (11 głosów)

Bilety wciąż dostępne w Hali Gdynia i w empikach w Trójmieście.

Notre Dame
Widowisko muzyczne "Notre-Dame" na deskach w całej Polsce! Podczas poprzednich spektakli Sala Kongresowa pękała w szwach. Dlatego postanowiliśmy raz jeszcze wystawić koncertową realizację powieści Victora Hugo - tym razem widowisko będą mieli okazję zobaczyć widzowie w największych polskich miastach.

Partie Esmeraldy i Quasimodo były od lat muzycznym marzeniem czołowych polskich wokalistów. Singiel "Belle" w wykonaniu Garou został nominowany do tytułu Piosenka Wieku (Song of the Century), a angielska wersja Vivre (Live for the One I love) w wykonaniu Celine Dion zajęła stałe miejsce na listach przebojów europejskich radiostacji. Pamiętne wykonanie utworu "Belle" w 2002 roku na festiwalu w Sopocie, gdzie na jednej scenie spotkali się Garou, Piotr Cugowski i Robert Janowski, odbiło się szerokim echem w pamięci widzów, a u polskich artystów zrodziło prawdziwą potrzebę zmierzenia się z tym repertuarem ponownie. Zainspirowani wyjątkową realizacją koncertową "Notre-Dame", w reżyserii Ramunasa Marcinkusa, postanowiliśmy zaprosić go do współpracy z najbardziej utalentowanymi gwiazdami polskiej estrady.

Widowisko muzyczne "Notre-Dame" opowiada historię szpetnego dzwonnika, przygarniętego przez Claudiusa Frollo, archidiakona Katedry Marii Panny w Paryżu. Chłopak, zgodnie z nakazem swojego opiekuna, nie opuszcza katedry, jednak wciąż marzy o życiu pomiędzy ludźmi. Pewnego dnia, w trakcie dorocznego święta błaznów, za namową swoich jedynych przyjaciół, trzech kamiennych gargulców, opuszcza mury katedry, aby wtopić się w tańczący tłum. Podczas zabawy na Rynku, poznaje piękną Esmeraldę, w której zakochuje się bez pamięci...

Przejmująca historia dzwonnika Quasimodo, który o względy Cyganki walczy z przystojnym Febusem i ... własnym opiekunem wzruszała już widzów we Francji, Belgii, Anglii oraz dalekim Las Vegas, w grudniu do grona jej wielbicieli z pewnością dołączą Polacy. Muzyka Cocciantego stworzyła już takie gwiazdy jak Garou, Patrick Fiori, Daniel Lavoie i Tina Arena. Powstaje zatem projekt pełen poezji i pasji. Czeka Was zabawa, niezwykła przygoda i historia, która dzięki tętniącej barwami scenografii, dynamicznej akcji i cudownej muzyce zachwyca widzów w każdym wieku.

Widowisko "Notre-Dame" to niepowtarzalna okazja na spotkanie z artystami, którzy specjalnie dla nas zamienią się w Quasimodo, Esmeralnę i Frollo, pokazując nam nieznaną dotąd twarz i ukrywane pokłady wrażliwości.

Jeżeli chcesz poznać wzruszającą historię dzwonnika Quasimodo i pięknej Esmeraldy, posłuchać genialnych utworów Luca Plamondona i Richarda Cocciante w wykonaniu polskich wokalistów oraz podziwiać bajeczne kostiumy i scenografię przenoszącą widzów prosto do XV-wiecznego Paryża - nie możesz tego przegapić!

Reżyseria: Ramunas Marcinkus

Obsada:
QUASIMODO - MARCIN KOŁACZKOWSKI
ESMERALDA - EDYTA KRZEMIEŃ
GRINGOIRE - MICHAŁ RUDAŚ
FEBUS - JANUSZ KRUCIŃSKI
CLOPIN - MARCIN MROZIŃSKI
FROLLO - PAWEŁ TUCHOLSKI
FLEUR-DE-LYS - PATRICIA KAZADI

Zapraszamy!

Dodaj zdjęcie

Opinie (41)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.