• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

"Notatki z podłogi" - Spotkanie autorskie z Pawłem Wójtowiczem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie wokół Notatek z podłogi Pawła Wójtowicza, które odbędzie się 22 lutego 2024 r. (czwartek) o godzinie 18:00 w Bibliotece pod Żółwiem. Spotkanie poprowadzi Natalia Soszyńska.

Książka jest podzielona na dwie części. Pierwsza to opowiadania drogi i lektur, w których oglądane miejsca, spotykani ludzie lub przeczytane książki są pretekstem, impulsem do refleksji nad życiem i światem. W snutej niespiesznie narracji mieszają się rzeczywiste zdarzenia, życiowe doświadczenia, wrażenia z lektur. Jedna myśl wywołuje drugą i prowadzi w różne strony, szeroko. Dużo tu przestrzeni, oddechu. Dużo też czułości i uważności na drugiego człowieka.

Ta czułość i uważność jest widoczna zwłaszcza w drugiej części książki, z opowiadaniami, w których punktem wyjścia jest praca bohatera książki i zarazem autora. Zawodowe spotkania oraz opisy ćwiczeń i tego, jak wpływają one na ciało i duszę, prowadzą do zadumy nad sensem życia i ludzkim losem.
() Z każdą stacją oddalam się od siebie. Kolejne kilometry rozluźniają skrupulatnie snute każdego dnia wnioski. Oddaję się jej, podróży. Rzucam się na nią jak dzieciak na falę morza. Podróż przynosi mi ukojenie. Nic nie muszę, choć jadę do pracy. Nic nie muszę, bo nigdzie mnie nie ma, ani już w domu, ani jeszcze tam, dokąd jadę. Jest mnie jakby mniej. Już gdzieś za Iławą nie zajmuję wyraźnego stanowiska w żadnej sprawie. Nie należę do własnych przekonań. Odklejam się od nich, a te znikają, nie znajdując we mnie oparcia. To najlepsza terapia i afrodyzjak. fragment Notatek z podłogi

Paweł Wójtowicz. Certyfikowany nauczyciel metody Feldenkraisa, którą zajmuje od 2010 roku. Przez kilka lat pracował indywidualnie tą metodą z dziećmi z porażeniem mózgowym w Ukrainie i Kazachstanie. Ukończył akredytowany 4-letni kurs nauczycielski w Anglii. Od dziesięciu lat prowadzi warsztaty w całej Polsce i zagranicą m.in. dla studentów Akademii Muzycznej w Katowicach i w Łodzi oraz AWF w Poznaniu. Notatki z podłogi są jego debiutem literackim.
Odsyłamy do bloga Autora: https://www.facebook.com/Met.Feldenkraisa

W trakcie spotkanie będzie krótka lekcja Metody Feldenkraisa o siedzeniu na krześle oraz możliwość zakupienia książki (70zł).

Wstęp wolny. Zapraszamy.

Opinie

Sprawdź się

Z którymi inicjatywami kulturalnymi jest związana ERGO Hestia?