stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nosząc Hoffland - kolekcja Barbary Hoff

Anna Demska w trakcie swojego wykładu spróbuje wytłumaczyć dlaczego ubrania projektu Barbary Hoff, seryjnie produkowane i masowo noszone przez młodzież, mogły na przełomie lat 70. i 80. znaleźć się obok Bitwy pod Grunwaldem w zbiorach Muzeum Narodowego.

Jak i dzięki komu została zapoczątkowana kolekcja ubiorów i akcesoriów w zbiorach muzealnych, a następnie jak była sukcesywnie rozwijana. Fenomen "modnej masówki", jak wówczas określano projekty Hoff, to zagadnienie warte poznania, tym bardziej że będzie zobrazowane zdjęciami "ciuchów" nie tylko wiszących w magazynach muzealnych...

Anna Demska - ukończyła studia w Katedrze Etnologii i Antropologii Kulturowej na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat związana z Ośrodkiem Wzornictwa Nowoczesnego Muzeum Narodowego w Warszawie, gdzie pracuje jako kustosz. Bliskie są jej tematy roli, jaką odgrywa rzemiosło oraz polska sztuka ludowa w designie. Specjalizuje w dziedzinie wzornictwa, a szczególnie współczesnej tkaniny unikatowej, drukowanej i malowanej, jest autorką publikacji o tkaninie dwuosnowowej, kilimie, batiku oraz artystach i projektantach związanych z tymi dziedzinami. Opiekuje się także zbiorami współczesnej mody w MNW, w tym liczącą ponad 900 obiektów kolekcją Barbary Hoff. Przez wiele lat nosiła ubiory tej projektantki, ukochaną sukienkę przekazała do zbiorów muzealnych.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Jak brzmi nazwisko XVI-wiecznego tajnego agenta protestanckiego królującego w Dworze Artusa razem z Pamienką z Okienka?