stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nosząc Hoffland - kolekcja Barbary Hoff

Anna Demska w trakcie swojego wykładu spróbuje wytłumaczyć dlaczego ubrania projektu Barbary Hoff, seryjnie produkowane i masowo noszone przez młodzież, mogły na przełomie lat 70. i 80. znaleźć się obok Bitwy pod Grunwaldem w zbiorach Muzeum Narodowego.

Jak i dzięki komu została zapoczątkowana kolekcja ubiorów i akcesoriów w zbiorach muzealnych, a następnie jak była sukcesywnie rozwijana. Fenomen "modnej masówki", jak wówczas określano projekty Hoff, to zagadnienie warte poznania, tym bardziej że będzie zobrazowane zdjęciami "ciuchów" nie tylko wiszących w magazynach muzealnych...

Anna Demska - ukończyła studia w Katedrze Etnologii i Antropologii Kulturowej na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat związana z Ośrodkiem Wzornictwa Nowoczesnego Muzeum Narodowego w Warszawie, gdzie pracuje jako kustosz. Bliskie są jej tematy roli, jaką odgrywa rzemiosło oraz polska sztuka ludowa w designie. Specjalizuje w dziedzinie wzornictwa, a szczególnie współczesnej tkaniny unikatowej, drukowanej i malowanej, jest autorką publikacji o tkaninie dwuosnowowej, kilimie, batiku oraz artystach i projektantach związanych z tymi dziedzinami. Opiekuje się także zbiorami współczesnej mody w MNW, w tym liczącą ponad 900 obiektów kolekcją Barbary Hoff. Przez wiele lat nosiła ubiory tej projektantki, ukochaną sukienkę przekazała do zbiorów muzealnych.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jedna z najbardziej unikalnych w Polsce kolekcji zbiorów archeologicznych, pochodząca z Afryki, zawiera...?

 

Najczęściej czytane