stat
PATRONAT

Nordic Talking Festival - druga edycja (1 opinia)

Nordic Talking już po raz drugi zawita do Trójmiasta! Tym razem zapewnimy moc atrakcji aż na dwa dni. Będzie mnóstwo ciekawych prelekcji, prezentacji i wykładów. Ale w tej edycji stawiamy również na wiedzę praktyczną - pojawią się między innymi warsztaty językowe i warsztaty kulinarne. To będzie prawdziwe spotkanie Miłośników Północy.

6 kwietnia godz. 10:00, 15:00
7 kwietnia godz. 14:00

Chcesz zacząć uczyć się szwedzkiego? A może potrzebujesz wsparcia na późniejszym etapie? A może szukasz pracy w Szwecji? Szkoła języka szwedzkiego Humla, Język szwedzki z Humlą, zaprasza na Językowy Boot Camp! Szczegóły i informacje o zapisach już wkrótce!

6 kwietnia godz. 11:30
Gościem będzie dr hab. Jakub Morawiec, adiunkt w Instytucie Historii Uniwersytetu Śląskiego w Zakładzie Historii Średniowiecza. W swych badaniach koncentruje się na dziejach Skandynawii we wczesnym średniowieczu i rozwoju średniowiecznej historiografii skandynawskiej. W szczególny sposób interesuje się skaldami islandzkimi, ich poezją oraz sagami na ich temat. Jest autorem licznych artykułów, publikowanych w kraju i za granicą, m.in. "Vikings among the Slavs" (Wiedeń 2009), "Wolin w średniowiecznej tradycji skandynawskiej" (Kraków 2010), "Saga o Hallfredzie skaldzie kłopotliwym" (Wrocław 2011), "Między poezją a polityką. Rozgrywki polityczne w Skandynawii XI wieku w świetle poezji ówczesnych skaldów" (Katowice 2016), "Norwegia. Początki państw" (Poznań 2017).

Rozmowę z dr hab. Jakub Morawiec prowadzić będzie Magda Szczepańska ze szkoły języka norweskiego Trolltunga.

6 kwietnia 12:45

Ten temat budzi emocje, bo ile jest matek, tyle też metod wychowywania. Jakie znaczenie ma dla dziecka bliskość z naturą? Ile wolności dziecko powinno dostawać od rodzica? A co z klapsami i innymi karami cielesnymi?

Na Nordic Talking będziecie mieć okazję posłuchać, co na ten temat mają do powiedzenia:
Joanna Jaskółka z bloga Matka jest tylko jedna
Renia Hannolainen z Ronja.pl
Sabina Poulsen z Wyspy Owcze FO
oraz Aleksandra Michta-Juntunen z Fińskie smaki

Spotkanie prowadzić i moderować będzie Anna Korczak, Nowa w Szwecjiv

6 kwietnia godz. 15:30
Gościem specjalnym Nordic Talking będzie Lara Gessler, cukiernik, restaurator i właścicielka dwóch warszawskich restauracji: U Fukiera oraz Słodki Słony. Lara pokaże Wam swoją interpretację kuchni jednego ze skandynawskich krajów. Zgadnijcie, którego? Jej pracy będzie przyglądać się grupa influencerów (kochających jedzenie!), którym przewodniczyć będzie Głodna Dorota.

6 kwietnia godz. 17:45
Zaproszenie na festiwal przyjęła Majgull Axelsson! Spotkanie odbędzie się w języku szwedzkim. Prowadzić je będzie Ania Dutka (Recenzentka.blox.pl), a tłumaczyć na język polski niezastąpiona Natalia Kołaczek (Szwecjoblog).

7 kwietnia godz. 12:30
Meet&Greet to seria spotkań przy kawie z naszymi gośćmi. Wszystkich zainteresowanych przyszłością w Sieci zapraszamy na spotkanie z trójką speców od social media.
Głodna Dorota powie Wam jak sprawić, by ludzie zgłodnieli tylko od patrzenia na zdjęcia (www.instagram.com/glodnadorota).
Dawid Dejw Koczur podpowie, jak odnieść sukces na Instagramie (www.instagram.com/dawidkoczur), jednocześnie studiując i pracując w zawodzie dziennikarza portalu przeAmbitni.
Czy Panicz Szymon (Paniczszymon) zdradzi sekret świetnych zdjęć w social media? Jak robić zdjęcia, by mieć lajki? (www.instagram.com/paniczszymon)

7 kwietnia godz. 17:45
Przemierzali śnieżne zamiecie i śnieżne zaspy. Obronną ręką wyszli ze spotkania z niedźwiedziem. Uciekli wprost z paszczy żarłocznego wieloryba. A wszystko po to, by... Zdobyć bilety lotnicze do Polski!
Możemy już ogłosić oficjalnie ich przyjazd na Nordic Talking! Berenika Lenard i Piotr Mikołajczak z IceStory pojawią się w Gdańsku, żeby spotkać się z Wami! Ale spotkanie autorskie to nie wszystko. Szykujemy dla Was wielką niespodziankę!

7 kwietnia godz. 19:00
Grindwale. Ten temat rodzi wiele kontrowersji, ale my się ich nie boimy. Kuba Witek powrócił w zeszłym roku z Wysp Owczych z reportażem, Faroeway. Zapraszamy Was na spotkanie z Kubą, które poprowadzi Kinga Eysturland. Po rozmowie zapraszamy również na projekcję filmu.

---
Przygotowano również specjalny panel dyskusyjny. Wśród prelegentów zasiądą reprezentanci tych uczelni, na których oferowane są "północne" kierunki. Dowiecie się, dlaczego warto iść naukowo w tym kierunku, co można znaleźć w programie studiów i czego się spodziewać, po uzyskaniu dyplomu.

Moderatorem spotkania będzie Wojtek Góralczyk, student filologii szwedzkiej na Uniwersytecie Jagiellońskim, założyciel bloga Polskie gadanie o szwedzkich rzeczach. Szczegóły już niedługo!

Więcej informacji już wkrótce!

info@nordic-talking.pl
www.nordic-talking.pl

Odnalezione w tłumaczeniu

kwi 11-13

czwartek - sobota

Gdańsk
Wstęp wolny

Czerwona Wstążeczka

kwi 13

sobota, godz. 12:00, - 14:30

Sopot,
bilety 100 zł

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.