Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Noe - spektakl gościnny

teatr lalek monodram
kasy:
58 341-94-83, 601-628-377
wystawia:
Miejski Teatr Miniatura
czas trwania:
45 min.
Walny Teatr
Noe

Dla widzów 6+

"Noe" to spektakl realizowany w autorskiej technice figur - instrumentów, to spektakl o fenomenie tworzenia, który ocala człowieka.

Noe - dyrygent staje przed zadaniem poprowadzenia koncertu z partytury "Potop". Niestety Orkiestra przerażona zapisem treści koncertu ucieka. Dyrygent zostaje sam z instrumentami i rozczarowaną publicznością. Zaczyna tworzyć - instrumenty stają się zwierzętami które opowiadają o ludziach, z którymi żyli czyli o orkiestrze. Publiczność, ci co zostali...naiwni, wierzący profetycznym obrazom Noego, to zwierzęta...Noe zaprasza widza na Arkę, zaprasza do wspólnego tworzenia...na pełne morze zaprasza. Orkiestrą staje się widownia. Muzyka dzięki możliwości aranżacji live jest tworzona w obecności widza i przez widza. Noe dyryguje, śpiewa i gra. Potop mija, koncert dobiega końca. Noe staje przed dylematem, co dalej...Noe płynie dalej, dalej dyryguje, mimo nieobecności orkiestry...mimo złorzeczeń żony i prób przywołania go na brzeg.

Występuje: Adam Walny i Figury - Instrumenty;
Muzyka: Jan Wyszkowski

---
Adam Walny (ur. 1972) - lalkarz, scenograf, reżyser, pedagog teatru. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu ze specjalizacją snycerz oraz Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Reżyserii Teatru Lalek. W 1999 roku założył własny teatr, z którym gościł na wielu prestiżowych festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą (Litwa, Łotwa, Estonia, Białoruś, Dania, Węgry, Czechy, Włochy, Niemcy).

Zdobywca kilkudziesięciu nagród na festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą, między innymi pierwszej nagrody na VI Międzynarodowym Festiwalu Solistów Lalkarzy. Czterokrotnie był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Od 2004 roku organizuje przy Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie festiwal Święto Głupców.

Założył Instytut Sztuki Lalkarskiej przy własnym teatrze oraz Pracownię Teatru Przedmiotu przy Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Jest autorem programów edukacyjnych (Lekcje z lalki) i terapeutycznych (Lalka z duszą). W roku 2007 opublikował książkę "Teatr przedmiotu. Kulisy warsztatu. Arkana rzemiosła".

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery