• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
PATRONAT

Noce Fado z Dianą Vitarinho

Gdańsk Siesta Festival 2022 - Noce Fado z Dianą Vilarinho. Gdańsk Siesta Festival od pierwszej edycji sięga po wielkie postaci sceny Muzyki Świata. Z równą pasją przygląda się również debiutantom i przez jedenaście lat istnienia festiwalu wielokrotnie prezentowaliśmy jako pierwsi w Polsce artystów na początku swej drogi, którzy wkrótce potem dołączali do panteonu największych.

I tym razem proponujemy Państwu spotkania z artystką młodą, która w Polsce jeszcze nigdy nie gościła. I niech te dwa czynniki nikogo nie zwiodą. Diana Vilarinho rozpoczęła swą drogę fado już jako dziewięciolatka, a będąc piętnastoletnią dziewczyną została rezydentką jednego z lizbońskich Domów Fado. Teraz zaś dodaje do tych osiągnięć następne jak zwycięstwo na festiwalu Grande Noite do Fado, występ na największym festiwalu fado w Portugalii Caixa Alfama Lisboa i fantastyczne na nim przyjęcie, występy w Teatro São Luiz, Teatro Tivoli i Cinema São Jorge czy na Festiwalu Noches de Fado, Divas w Asturii. Nie zaniedbuje jednak tradycji śpiewu w lizbońskich klubach i tawernach, a najczęściej można ją usłyszeć w Domu Fado Tasca do Chico.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Jej talent zachwycił wielu, nie dziwi więc, że na album Diany utwory pisały takie sławy jak producent i słynny pieśniarz Ricardo Ribeiro oraz jedna z największych dziś artystek gatunku, Carminho. Diana Vilarinho wystąpi po raz pierwszy w Polsce na trzech koncertach Nocy Fado w ramach Gdańsk Siesta Festival 2022 w Piwnicy Rajców w czwartek 8 września o 20:00, w piątek 9 i w sobotę 10 września o 22:00.

Zapraszamy!
wrz 7

środa, godz. 19:00

Gdańsk,
bilety 100 - 140 zł
Kup bilet
wrz 11

niedziela, godz. 22:00

Gdańsk,
bilety 100 zł
Kup bilet

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

W którym roku otwarto na Dolnym Mieście łaźnię, obecnie siedzibę Centrum Sztuki Współczesnej "Łaźnia"?