• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Noce Fado z Dianą Vitarinho

Gdańsk Siesta Festival 2022 - Noce Fado z Dianą Vilarinho. Gdańsk Siesta Festival od pierwszej edycji sięga po wielkie postaci sceny Muzyki Świata. Z równą pasją przygląda się również debiutantom i przez jedenaście lat istnienia festiwalu wielokrotnie prezentowaliśmy jako pierwsi w Polsce artystów na początku swej drogi, którzy wkrótce potem dołączali do panteonu największych.

I tym razem proponujemy Państwu spotkania z artystką młodą, która w Polsce jeszcze nigdy nie gościła. I niech te dwa czynniki nikogo nie zwiodą. Diana Vilarinho rozpoczęła swą drogę fado już jako dziewięciolatka, a będąc piętnastoletnią dziewczyną została rezydentką jednego z lizbońskich Domów Fado. Teraz zaś dodaje do tych osiągnięć następne jak zwycięstwo na festiwalu Grande Noite do Fado, występ na największym festiwalu fado w Portugalii Caixa Alfama Lisboa i fantastyczne na nim przyjęcie, występy w Teatro São Luiz, Teatro Tivoli i Cinema São Jorge czy na Festiwalu Noches de Fado, Divas w Asturii. Nie zaniedbuje jednak tradycji śpiewu w lizbońskich klubach i tawernach, a najczęściej można ją usłyszeć w Domu Fado Tasca do Chico.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Jej talent zachwycił wielu, nie dziwi więc, że na album Diany utwory pisały takie sławy jak producent i słynny pieśniarz Ricardo Ribeiro oraz jedna z największych dziś artystek gatunku, Carminho. Diana Vilarinho wystąpi po raz pierwszy w Polsce na trzech koncertach Nocy Fado w ramach Gdańsk Siesta Festival 2022 w Piwnicy Rajców w czwartek 8 września o 20:00, w piątek 9 i w sobotę 10 września o 22:00.

Zapraszamy!

Opinie

Sprawdź się

Skąd bierze się nazwa Dworów Artusa, znajdujących się w różnych miastach Polski (m.in. Gdańsk, Toruń, Łódź)?