• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła

22 maja serdecznie zapraszamy na wyjątkowe, nocne zwiedzanie oddziałów Narodowego Muzeum Morskiego, zarówno na żywo, jak i w formie online.

Relacja z imprezy

Spichlerze na Ołowiance - w godzinach 18:00-22:00. Dodatkowo, w godzinach 22:00-23:00 zapraszamy do oglądania wyświetlanych na ścianie spichlerza "Panna" obrazów związanych
z dawnym Gdańskiem.
Statek - muzeum "Dar Pomorza" - w godzinach 18:00-22:00


Data wydarzenia jest nieprzypadkowa: dzień wcześniej Narodowy Bank Polski po raz pierwszy wyemituje pięciozłotowa monetę z Gdańskim Żurawiem. To właśnie Żurawiowi, najstarszemu oddziałowi naszego muzeum dedykujemy program gdańskiej Nocy, dziękując w ten symboliczny sposób za lata pracy na jego wystawach i w biurach. Żurawia czeka wielka przygoda - gruntowny remont, modernizacja wnętrz i zupełnie nowa ekspozycja.

Tymczasem żegnamy go takiego, jakiego od dawna znaliśmy. Moneta z Żurawiem od 21 maja będzie do nabycia w oddziałach NBP, natomiast 22 maja stanie się ona bohaterką programu online Nocy w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. W ramach "nocnych" atrakcji na profilu NMM na Facebooku w godzinach 18 - 22 wyemitujemy filmy z humorystycznymi historiami w formie dialogów i opowieści, z aktorami w strojach z różnych epok.

Moneta z Żurawiem pojawi się także w grze online typu escape room, której akcja rozgrywać się będzie we wnętrzu Żurawia. Wyjątkową atrakcją Nocy będą Kapsuły Czasu- specjalne drewniane skrzynie; jedna z nich będzie ustawiona 22 maja w ciągu dnia w holu Ośrodka Kultury Morskiej, druga zaś podczas Nocy w holu Spichlerzy na Ołowiance. Do ich wnętrz zwiedzający będą mogli wrzucać pamiątki: drobne nietłukące się przedmioty, zdjęcia, wykonane przez dzieci rysunki, pocztówki, listy- wszystko to, co chcielibyśmy pokazać następnym pokoleniom gdańszczan.

W ten sposób chcemy nawiązać do tradycji gromadzenia i przechowywania pamiątek z okazji ważnych wydarzeń, a takim jest dla nas remont Żurawia. Kapsuła Czasu, po zakończeniu modernizacji Żurawia, zostanie umieszczona na jego poddaszu, a jej ponowne otwarcie nastąpi w 2071 roku, po 50 latach.

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  1 zł
Oddziały biorące udział w Nocy będą 22 i 23 maja otwarte dla zwiedzających również w swoich stałych godzinach dziennych.

Opinie (1)

 • Zwiedzanie on line
  Cos nowego
  Proponuje nastepnie Wakacje on line.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Jaki jest symbol władzy epoki brązu prezentowany w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku?