stat
Impreza już się odbyła

Noc Muzeów w Muzeum II Wojny Światowej

Wydarzenie w ramach

Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku zaprasza do udziału w Europejskiej Nocy Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 15 maja. Tym razem wydarzenie zostanie zorganizowane w formule hybrydowej - zarówno w przestrzeni muzealnej, jak i wirtualnej. Tego dnia nasze wystawy będzie można zwiedzać także po zmroku, a ponadto przygotowany zostanie szereg atrakcji specjalnych.

W ramach Europejskiej Nocy Muzeów nasze wystawy będzie można zwiedzać w godzinach 19.00-1.00 (ostatnie wejście zwiedzających o północy). W tym czasie bilety w cenie 1 zł będą dostępne dla zwiedzających wyłącznie w muzealnych kasach. Każda wejściówka uprawni do zwiedzenia wystawy stałej oraz wystawy czasowej "Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej".

Wystawy podczas wydarzenia zostaną udostępnione przy zachowaniu reżimu sanitarnego, zgodnie z działaniami prowadzonymi w ramach akcji #M2WSbezpiecznie. Wewnątrz MIIWŚ obowiązuje:
dezynfekcja dłoni zachowanie dystansu min. 1,5 metra zakrywanie ust i nosa - za wyjątkiem osób (zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 6.05.2021 r.), które nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu:
a) całościowych zaburzeń rozwoju, zaburzeń psychicznych, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim,
b) trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa,
c) zaawansowanych schorzeń neurologicznych, układu oddechowego lub krążenia, przebiegających z niewydolnością oddechową lub krążenia;

Grupy zorganizowane będą mogły liczyć maksymalnie 15 osób (nie włączając przewodnika) i dopuszcza się korzystanie wyłącznie z własnych zestawów tourguide. Rekomendujemy korzystanie z aplikacji "Audioprzewodnik Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku", którą bezpłatnie można pobrać z Google Play oraz App Store.

Na wystawie głównej będzie mogło przebywać jednocześnie 450 osób, a na wystawie czasowej 80 osób.

By zachować reżim sanitarny poza obiektem MIIWŚ, na zewnątrz utworzone zostaną trzy strefy dla zwiedzających oczekujących na wejście do budynku. Tego samego dnia, w ramach Europejskiej Nocy Muzeów, w foyer na poziomie -2 zaprezentowana zostanie wystawa czasowa "Tadeusz Pietrzykowski - wojownik o duszy artysty". Ekspozycja upamiętni postać polskiego pięściarza, jednego z pierwszych więźniów obozu KL Auschwitz, Tadeusza Pietrzykowskiego, ps. Teddy. Relacja na żywo z briefingu inaugurującego wystawę rozpocznie się 15 maja o godz. 12:00 i udostępniona będzie w mediach społecznościowych Muzeum.

Obejrzyj ekspozycję "Tadeusz Pietrzykowski - wojownik o duszy artysty" w formie wirtualnej na naszym profilu na Sketchfabie.

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Gdzie przechowywany jest obecnie księgozbiór Johanna Uphagena?

 

Najczęściej czytane