• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Noc Muzeów: UFO w Gdyni

Wydarzenie w ramach

Podczas zimowego sztormu, 21 stycznia 1959 roku, około 5.00 rano gdynianie zauważyli spory, płonący, czerwonej barwy obiekt lecący w kierunku basenu przy nabrzeżu polskim w porcie. Rozbijający się o tafę wody dziwny pojazd zauważyło sporo osób a on sam, niedługo po katastrofę, został wydobyty przez wojsko oraz urząd bezpieczeństwa oraz przewieziony w nieznanym kierunku.

25 czerwca - 28 sierpnia 2022

Gdańsk, ul. Łąkowa (Pas zieleni)
Wstęp wolny
lip 8

piątek, godz. 12:00 - 14:00

bilety 15 zł
Już następnego dnia na mieście zaczęto szeptać o upadku komety lub o lądowaniu szpiegów. Jednak na mieście coraz częściej mówiono o...kosmitach. Na plaży miejskiej dzień po katastrofę widziano tajemniczą, sześciopalizastą istotę. Wraz z pytaniem o to, co faktycznie spadło do gdyńskiego portu, w gdynianach odżyły wspomnienia o nawiedzonych miejscach i tym, co niewytłumaczalne. Niektórzy rozpoczęli też śledztwo na własną rękę...

Noc Muzeów w Muzeum Miasta Gdyni w tym roku obfitować będzie w koncerty, warsztaty, prelekcje, przejazdy trolejbusowe i przede wszystkim...UFO

Podczas wydarzeń będzie można zaopatrzyć się w niezwykłe gadżety takie jak specjalna mapa miejska, tatuaże czy też specjalne maski kosmicznych wędrowców! Oprócz stałych ekspozycji Muzeum Miasta Gdyni przygotowało specjalne atrakcje.

PROGRAM
19:00 - 21:00 "W polu kapusty" - warsztaty ogrodnicze (warsztaty odbywają się o pełnych godzinach 19:00, 20:00 oraz 21:00)

Co ma wspólnego kapusta z UFO? Dlaczego akurat to warzywo ma właściwości metafizyczne i jest łącznikiem z kosmosem? Zasadź własną kapustę, weź do domu i sam się przekonaj!

19:00 - 01.00 - "Historyczna linia trolejbusowa" - przejazdy z przewodnikiem

Trojelbus to jeden z symboli Gdyni. Dzięki przejażdżkom z przewodnikiem po śródmieściu poznamy tajemnice wielu gdyńskich zakamarków oraz kamienic.

19:30 "UFO, duchy, stwory - gdyńska mitologia" - wykład historyczny Michała Miegonia

Dlaczego Gdyni jest uważana przez badaczy zjawisk paranormalnych za miejsce niezwykłe? Kim była zjawa 'Rżana Baba' oraz jakie tajemnice kryją podziemne kondygnacje nawiedzonych domów? Skąd tyle obserwacji UFO w dzielnicach Karwiny, Dąbrowa i Babie Doły? Odpowiedzi oraz sugestie przyniesie wykład Michała Miegonia, najmłodszego członka Koła Starych Gdynian oraz znawcy Gdyni.

22:00-23:00 Koncert "Pin Park" / wizualizacje KINOmanual

Muzycy związani z formacjami Kristen, Robotobibok oraz kultowym serwisem Analogia.pl, autorzy płyty "Krautpark" (z niemieckiego 'pole kapusty') , jednego z najwyżej ocenianych polskich wydawnictw roku 2017 wystąpią po raz pierwszy w Gdyni z niepowtarzalnym setem nawiązującym zarówno do nurtu Krautrock (Kraftwerk, Neu, Can) jak i do katastrofy UFO w porcie gdyńskim.

23:30-02:00 Dj set "Michael Warren / Gibon"

Dwóch reprezentantów młodego pokolenia Techno, House, Rave, IDM. Nieposkromiona energia, nieszablonowe myślenie i przede wszystkim granie na żywo - które za każdym razem skutkuje innymi dźwiękami. Do czego natchnie producentów kosmiczna atmosfera w mieście?


Tegoroczna Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 19.05, odbywać się będzie pod hasłem tego, co niewyjaśnione i paranormalne. Wszystkie biorące udział w akcji instytucje na jedną noc zmienią się w strefę X, w której zwiedzający będą poszukiwać tropów rozbitego statku UFO oraz miejskich legend. Muzeum Miasta Gdyni przygotowało liczne kosmiczne atrakcje. Przed budynkiem stanie ogromna makieta pojazdu kosmicznego, którą mieszkańcy będą mogli ozdobić fuoresencyjną farbą. Oprócz licznych działań performerskich i edukacyjnych, oprowadzań po wystawie stałej i czasowych ekspozycjach we wnętrzach muzeum odbędzie się poszukiwanie astronauty z innych światów. Jego znalezienie będzie częścią gry miejskiej która obejmie wszystkie obiekty uczestniczące w Nocy Muzeów w Gdyni! Międzygalaktyczne brzmienia zapewni trio Pin Park, objawienie współczesnej polskiej muzyki elektronicznej, autorzy albumu "Krautpark", jednej z najwyżej ocenionych krajowych płyt ubiegłego roku. Dla tych, którzy preferują imprezy taneczne przewidzieliśmy strefę DJ-ską i autorskie sety Michaela Warrena oraz Gibona. Dla miłośników odkrywania historii w terenie przewidzieliśmy spacery po zakamarkach miasta pełnych historii rodem z serialu "Archiwum X". Dla miłośników roślinności i zdrowego żywienia przewidzieliśmy rodzinne warsztaty z pielęgnacji kapusty - niedocenianego, ale wartościowego warzywa o iście kosmicznych właściwościach. Warto przypomnieć, że wstęp do obiektu podczas Nocy Muzeów będzie bezpłatny dla wszystkich. Ta noc będzie do innych niepodobna!

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Ile razy publiczność Teatru Muzycznego w Gdyni miała okazję zobaczyć musical Notre Dame de Paris?