stat
Impreza już się odbyła

Noc Muzeów: Muzeum Bursztynu

Wydarzenie w ramach

W czasie tegorocznej Nocy Muzeów proponujemy zwiedzanie wystawy stałej Pt. "Historia bursztynu i bursztynnictwa". Na Sali "Bursztyn w Przyrodzie" będzie można podziwiać unikatową inkluzję solifugi w bursztynie, sfinansowaną ze środków Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy - jest druga, znana na świecie, inkluzja solifugi i zarazem jedyna znana nam forma dojrzała solifugi zachowana w bursztynie.

17 grudnia 2021 - 11 lutego 2022, godz. 18:00

Gdańsk, Warzywnicza 1
Wstęp wolny

7 grudnia 2021 - 27 marca 2022

Gdańsk,
Wstęp wolny
Na Antresoli będzie można zobaczyć nagrodzone i wyróżnione prace konkursu "Bursztyn i Piłka", natomiast na Sali Sądowej wystawę czasową "Granice srebrnych przestrzeni. Powojenna polska biżuteria z kolekcji prof. Ireny Huml".

Na dziedzińcu podczas trwania imprezy zwiedzający będą mieli okazję zapoznać się z pewnymi aspektami kultury okresu średniowiecza ze szczególnym podkreśleniem roli jaką odgrywał wtedy bursztyn.

Zostanie zaprezentowany średniowieczny warsztat bursztynnicy zrekonstruowany przez archeologa - Eryka Popkiewicza, który opowie o roli bursztynu, zaprezentuje ozdoby z tamtego okresu oraz zaprezentuje pokaz obróbki bursztynu, zezwalając wybranym osobom z publiczności na wykonanie prostych i bezpiecznych prac związanych ze szlifowaniem bursztynu.

Grupa Rekonstrukcyjna "Truso" zaprezentuje zwiedzającym proste gry planszowe z tamtego okresu (młynek, hnefatafl, gęś), przeprowadzi krótki kurs średniowiecznego tańca, pozwoli przymierzyć średniowieczne stroje i zrobić sobie w nich zdjęcie, jak również przyjrzeć się pokazowi filcowania wełny i tkania materiału.

Pokazy będą podzielone na krótkie 8-10 minutowe bloki, które będą miały na celu zajęcie uwagi widzów zanim będą mogli wejść na ekspozycję.

Ponadto w tegorocznej Nocy Muzeów weźmie udział restauracja "Malinowy Ogród", która rozstawi mini bufet na dziedzińcu Muzeum Bursztynu, obok drobnych, darmowych przekąsek dla zwiedzających, będzie można zakupić mini przekąski oraz ciepłe napoje.

Podczas Nocy Muzeów będzie również otwarta Galeria "Manufaktura Bursztynu", gdzie będzie można nabyć bursztynową biżuterię.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Jakie miasto zdobyło tytuł Europejskiej Stolicy Kultury na 2016 rok?