• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Noc Muzeów: Moda na ksiażkę. Moda w książce

Wydarzenie w ramach

Wspaniale ilustrowane, unikatowe stare druki z XVI-XVIII w., w tym jedyny w Polsce egzemplarz albumu ze strojami Hansa Weigla oraz czasopisma polskie, niemieckie i francuskie poświęcone modzie XIX i XX w. do II wojny światowej włącznie, będzie można zobaczyć na specjalnie przygotowanym pokazie "Moda na książkę. Moda w książce".

paź 4

środa, godz. 18:30

Gdańsk, Toruńska 1
Wstęp wolny
paź 13

piątek, godz. 18:00 - 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Zorganizowana w ramach Nocy Muzeów 19.05.2012 r. prezentacja rozpocznie się o godz. 19.00. Pokazowi towarzyszyć będą rozmaite dodatkowe atrakcje związane ze światem książki i mody.

Najważniejszą częścią przygotowanego przez PAN Bibliotekę Gdańską wieczoru będzie zorganizowana w Czytelni Zbiorów Specjalnych prezentacja wybranych, bezcennych niekiedy dzieł ilustrujących historię mody na przestrzeni wieków. Stare druki, czasopisma wypełnione ilustracjami, z zachowanymi wklejonymi fragmentami materiałów używanych w dawnych wiekach udowodnią, że choć moda przemija, to moda na książki i czasopisma nie przeminie nigdy. Pracownicy przebrani w stroje z różnych epok wprowadzą zwiedzających w ten magiczny świat.

W sali wystawowej zwiedzający będą mogli poznać tajniki pracy bibliotecznych konserwatorów, którym swoje przetrwanie zawdzięcza wiele cennych dzieł. Na zakończenie fotografie przedstawiające modę z nieco mniej odległych czasów przeniosą zwiedzających w PRL-owską przeszłość. Czas oczekiwania umilą zabawy, konkurs dla wszystkich i niespodzianki dla najmłodszych. Do świata książki i mody w Noc Muzeów zaprasza PAN Biblioteka Gdańska.

Opinie

Sprawdź się

Teatr na Plaży funkcjonuje w: