• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Noc Księgarń 2022

 • piątek, 7 października 2022
 • Lokalizacja
  Trójmiasto
 • Bilety
  wstęp wolny

Spotkajmy się w księgarniach! 7 października już po raz czwarty zaprosimy Was na Noc Księgarń. W tym roku do naszego wydarzenia przyłączyło się ponad 150 miejsc z 50 miast.

Wybierzcie się z nami na wydarzenia, kiermasze i zakupy książkowe po zmroku! Będą spotkania autorskie, spacery, warsztaty dla dzieci i dorosłych, dyskusje, wykłady, konkursy, turnieje krzyżówek. Jak co roku wspólnie z księgarniami przygotowujemy dla Was mnóstwo wydarzeń! Program Nocy Księgarń znajdziecie na www.nocksiegarn.pl pod koniec września.

Cały czas jesteśmy myślami z naszymi ukraińskimi przyjaciółmi, którzy od miesięcy zmagają się z horrorem wojny. Noc Księgarń wspiera w tym roku inicjatywę The CITIZEN Foundation. Wspólnie z Serhijem Żadanem, ambasadorem akcji, zachęcamy do wsparcia funduszu, który zbiera środki na rehabilitację, protezy i opiekę psychologiczną dla ukraińskich weteranów wojennych. Akcję można wesprzeć na: www.ctzn24.com
Noc Księgarń w Trójmieście

Gdańsk:

- Noc Księgarń w Księgarni PWN w Gdańsku. "Życie książki historia prawdziwa" - warsztaty dla dzieci + kiermasz z rabatami do -30%
7 października 12:00 - 21:00
Księgarnia PWN w Gdańsku Korzenna 33/35, Gdańsk
Zapraszamy na warsztaty dla dzieci przedstawiające historię książki od tabliczki glinianej do e-booka. Warsztaty mają na celu przedstawienie krótkiej historii powstawania pierwszych książek, jak również opowieść o materiałach służących do ich wytwarzania. Zabawa dla dzieci-warsztat ozdabianie liter na wzór średniowiecznych ksiąg.

- Noc Księgarń 2022 w Gdańskiej Księgarni Naukowej. Legendy i tajemnice Starego Miasta
7 października 18:00 - 21:00
Gdańska Księgarnia Naukowa ul. Łagiewniki 56, Gdańsk
Spotkanie rozpocznie się od opowieści o tajemnicach i legendach związanych ze Starym Miastem. Następnie przewodnik opowie, co w okolicy Naszej Księgarni robili pielgrzymi, czym się zajmowali żeglarze oraz skąd się wzięły nazwy okolicznych ulic. Spotkanie zostanie urozmaicone quizem z wiedzy o Gdańsku oraz zwieńczone spacerem z pochodniami po najbliższej okolicy. Rabat 10% na cały asortyment; Nagrody książkowe dla najlepszych uczestników konkursu.

- Noc Księgarń 2022 w Sztuce Wyboru. Nocny kiermasz książek z Wydawnictwem Karakter
7 października 18:00 - 22:00
Sztuka Wyboru Słowackiego 19, Gdańsk
7 października od 18:00 do 22:00 WSZYSTKIE książki Karakteru kupicie w naszej księgarni 25 % taniej i to nie jest sen! Filip Springer, Rebecca Solnit, Susan Sontag, Marcin Wicha...lista jest długa.

- Noc Księgarń 2022 w księgarni Marpress. Czytanie performatywne z muzyką na żywo
7 października 19:00 - 20:00
Marpress Targ Rybny 10b, Gdańsk
KRWAWIĄ PURPUROWO KWIATY HIACYNTU to cykl dwóch czytań performatywnych z muzyką na żywo duetu Rita Jankowska & Maja Miro. Czytanie pierwsze stanowić będzie antologia tekstów Rity Jankowskiej, m.in. fragmenty poematu dokumentalnego "Kobiety, strasznie śmiać się!", który jest tekstem dedykowanym końcowi przemocy oraz poematu przeciw stracie "Wyjście z Ur" inspirowanego historią Khedi Alievy, czeczeńskiej uchodźczyni, premierowo przeczytanego przez CHÓR 28 KOBIET 26 sierpnia 2022 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Czytania w wykonaniu: Rita Jankowska oraz Maja Miro (muzyka na żywo).

- Noc Księgarń 2022 w Sztuce Wyboru. Zdrowe wegańskie słodkości - warsztaty kulinarne z Idą Kulawik
7 października 19:00 - 20:00
Sztuka Wyboru Słowackiego 19, Gdańsk
Pod okiem Idy Kulawik przygotujemy naturalne, wegańskie trufle mocy! Trufle mocy są bardzo proste w przygotowaniu, kilkuskładnikowe, idealne jako szybki, zdrowy i naturalny zastrzyk energii, który przyda się w szkole, na uczelni, w pracy. Można je zabrać na wynos w pudełeczku. Porozmawiamy o tym, z czego i jak można przygotować zdrowe słodycze, które będą alternatywą dla tych kupowanych w sklepie. Ważne, żeby wraz z kaloriami, dostarczać sobie wartości odżywczych, które zadbają o nas od wewnątrz. Warsztaty będą dobrą okazją do wymiany doświadczeń i pomysłów.

- Noc Księgarń 2022 w Sztuce Wyboru. Nocne spotkanie czytelnicze Gdańskiego Klubu Książki i Bookcrossing
7 października 20:00 - 22:00
Sztuka Wyboru Słowackiego 19, Gdańsk
Przy świetle księżyca porozmawiamy o nowej pozycji Wydawnictwa Marpress- "Gogolowe disco" Paavo Matsina, tłumaczenie Anna Michalczuk Podlecki.Gogolowe disco. Kiedy na progu antykwariatu w Viljandi staje zmartwychwstały Nikołaj Gogol, Arkasza Siewiernyj przewraca się z wrażenia. Mistrza pod swoją opiekę biorą antykwariusz, barmanka, złodziej kieszonkowy i miłośnik Beatlesów. Wśród takich osobowości wszystko może się zdarzyć, szczególnie, że Estonia znów nie z własnej woli znalazła się pod panowaniem Imperium Rosyjskiego.

Gdynia:

- Noc Księgarń 2022 w Portowej. Spotkanie autorskie z Kasią Keller
7 października 12:00 - 21:00
Księgarnia Portowa 10 lutego 11 (Galeria Batory)
Spotkanie z Kasią Keller rozpocznie się o godzinie 17:00. Autorka będzie rozmawiać z dziećmi o książkach z serii "Tomasz Niefart". Poprowadzi również zabawy tematyczne związane z jej książkami. Dostępne będą wszystkie książki autorki. Na cały asortyment książkowy będzie obowiązywała promocja 3 za 2.

Sopot:

- Noc Księgarń 2022 w księgarni Ambelucja. Koncert Lepiszcze
7 października 20:00
Księgarnia Ambelucja 3 MAJA 9/2, SOPOT
W Noc Księgarń zagra dla Was zespół Lepiszcze.

- Noc Księgarń 2022 w Smaku Słowa. "Szum" - premiera książki Małgorzaty Oliwii Sobczak
7 października 20:30 - 22:00
Księgarnia Smak Słowa Bohaterów Monte Cassino 6a, Sopot
Zapraszamy trójmiejskich fanów kryminału na premierę drugiej części trylogii "Granice ryzyka". Będziemy mieli ogromną przyjemność celebrować premierę "Szumu" Małgorzaty Oliwii Sobczak. Autorka w rozmowie z Katarzyną Blaim-Gnatiuk (Sopocki Klub Kryminału) zdradzi wszystkie lub prawie wszystkie sekrety pracy nad swoją najnowszą książką.

Wydarzenie organizują księgarnie wraz dystrybutorem książek OSDW Azymut (Grupa PWN).

Partnerzy główni i sponsorzy: Wydawnictwo Naukowe PWN, Allegro Lokalnie, Moleskine, Caran d'Ache, Literacka Podróż Hestii, Fundacja Wisławy Szymborskiej, Penguin Random House UK, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Kraków Miasto Literatury UNESCO, Fundacja Przekrój, Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury, Zaczytani.org, Fundacja Powszechnego Czytania, Polska Izba Książki, Fundacja Poland Business Run, Nadwyraz.com.

Patronaty miast: Warszawa, Poznań, Wrocław, Lublin.
Partnerzy medialni: Książki. Magazyn do czytania, lubimyczytac.pl, booklips.pl, granice.pl, twojaksiegarnia.pl, biblionetka.pl, Książki kupuję kameralnie, Książki Magazyn Literacki, Rynek-ksiazki.pl, Alfabet Wojtusika, Literacka Kavka, Zdaniem Szota.

Opinie

Sprawdź się

W 2012 roku Gdańsk był jednym z gospodarzy: