stat
Impreza już się odbyła

Noc Bibliotek

Ogólnopolska Noc Bibliotek na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń Biblioteki Sopockiej. Podczas tegorocznej edycji, w sobotę 3 czerwca, nasze dwie najmłodsze filie - Miniteka i Sopoteka - połączą siły, co gwarantuje powodzenie wyjątkowej nocnej misji.

Czytelnicy, którzy śledzą nas w świecie wirtualnym, mają szansę wygrać znakomite powieści polskich i zagranicznych autorów. Wystarczy, że w prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe na Facebooku Sopoteki. Nie będzie to takie proste, bo jedyną naszą podpowiedzią będzie kilka zdań na temat treści książki lub wzmianka o jej twórcy.

poezja śpiewana - koncerty w Trójmieście


Dla młodszych czytelników zaplanowaliśmy grę miejską inspirowaną "Miastem Śniących Książek" Waltera Moersa. Tym, którzy wezmą w niej udział, podróż z Sopoteki do Miniteki już nigdy nie wyda się taka, jak dawniej. Oprócz bardzo nietypowej postaci przewodnika, na uczestników gry czeka wiele atrakcji. Mogą się spodziewać zadań związanych nie tylko z literaturą. W ramach gry przewidujemy takie atrakcje, jak: podchody, zajęcia artystyczne, sesję czytania performatywnego oraz słodki poczęstunek. Na tę jedną noc ogród Miniteki zmieni się w Księgogród. Każdy młody  poszukiwacz skarbów będzie miał szansę stać się spełnionym odkrywcą. Nie lada atrakcją będzie również Poddasze Niebezpiecznych Książek i postać tajemniczego Króla Cieni. A to wszystko rozpoczniemy punktualnie o 17.00 w Sopotece.

Pomyśleliśmy również o tych, którzy są spragnieni wrażeń artystycznych. O godzinie 18.00 w Sopotece odbędzie się wyjątkowy koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Piotra Jana Ulatowskiego. Artysta zaprezentuje nam utwory Ernesta Brylla w swojej autorskiej aranżacji.

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas seria wydarzeń, których przegapić po prostu nie można. Serdecznie zapraszamy! 

Spędźcie Noc Bibliotek z Biblioteką Sopocką!

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Który z czołowych polskich raperów na Fecie w 2009 roku oglądał bajki Teatru Klapa, czyli Koperek i Kminek?