stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Niniejszym przekazuję... Dary i zakupy w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska ma zaszczyt zaprosić na wystawę prezentującą muzealne nabytki z lat 2008-2011 pt. "Niniejszym przekazuję... Dary i zakupy w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska".

Wystawa czynna: 23 lutego - 9 kwietnia 2012.

Godziny otwarcia:

poniedziałek - nieczynne
wtorek: 10.00-15.00 dzień wolnego wstępu (wstęp co pół godziny jedynie wystawy stałe Ratusza Głównego Miasta, tj. Wielka Sala Rady, Mała Sala Rady, Wielka i Mała Sala Wety oraz poddasze z ekspozycją Życie codzienne Gdańszczan w Wolnym Mieście Gdańsku)
środa - sobota: 10.00-16.00
niedziela: 11.00-16.00

Uwzględnione zostały zarówno znaczące zakupy, ale przede wszystkim darowizny, jako że ostatnie lata były wyjątkowo bogate w gesty dobroci. Prócz intencji ekspozycyjnych, celem wystawy jest ukazanie czytelnego i coraz częstszego procesu przekazywania na ręce muzealników rodzinnych pamiątek i kolekcji.

Wybrano obiekty reprezentujące różne dziedziny sztuki i historii. Obok grafiki i malarstwa zobaczymy fotografie, broń, numizmaty, dokumenty a także przedmioty codziennego użytku. Do cenniejszych eksponatów należy z pewnością zbiór znaczków pocztowych z okresu Wolnego Miasta Gdańska przekazany przez prof. Wiktora Askanasa, wykładowcę University of New Brunswick w Kanadzie, a także dary od norweskiej rodziny Sondenaa, która odwiedziła Gdańsk i muzeum w październiku zeszłego roku, ujawniając wszystkim wzruszającą historię swojej rodziny.

W przekazanym zbiorze znajdują się m. in. unikatowe barwne slajdy ukazujące Gdańsk i okolice w roku 1943, czyli przed zburzeniem miasta a także czapka studencka Polskiej Szkoły Handlowej przy Długich Ogrodach. Wyeksponowany zostanie również zbiór grafik autorstwa Johana Carla Schultza i Bertholda Hellingratha otrzymany od pana Hansa Jobsta Siedlera. Nie zabraknie także mniejszych, ale równie istotnych jako źródło historyczne podarunków.

Muzeum Historyczne Miasta Gdańska
Ratusz Głównego Miasta
Ul. Długa 46/47

Przeczytaj także

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
  • Bilet ulgowy
    5 zł
  • Kontakt
    789-449-675
normalny - 10 zł
ulgowy - 5 zł
Rodzinny - 20 zł
zbiorowy normalny - 9 zł
zbiorowy ulgowy - 4 zł

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Sprawdź się

Który z aktorów grających w Teatrze Wybrzeże jest mimem?