Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Nina i Paul - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny
kasy:
600-464-619
wystawia:
Teatr BOTO
czas trwania:
1 godz.
w ramach wydarzenia:
I Sopockie Konsekwencje Teatralne
Nina i Paul
Thilo Reffert

Przekład: Lila Mrowińska-Lissewsk
Premiera: 3 czerwca 2016 - Wrocław, 4 czerwca 2016 - Rzeszów


Dwie osoby przeżywają coś jednocześnie, ale czy to jest to samo? Odpowiedź może być tylko jedna: nie! Dlatego historia, którą wam opowiemy, ma dwie wersje. Niny i Paula.

Wszystko zaczęło się ostatniego dnia szkoły, tuż przed rozdaniem świadectw. Choć Nina i Paul chodzili do jednej klasy już od dawna, właśnie te dzień zmienił między nimi wszystko. Okazuje się jednak, że każde z dwójki głównych bohaterów zupełnie inaczej pamięta wydarzenia, które ich połączyły. Jak było naprawdę? Czy rację ma Nina czy Paul? To nieistotne. Ważne, że jest coś, co łączy obie opowieści - pierwsze prawdziwe uczucie, potrzeba akceptacji i strach przed ośmieszeniem...

Bohaterów przedstawienia poznajemy w momencie przemiany. W swojej drodze do dorosłości są na stacji pośredniej - w ich życiu jest jeszcze ciągle miejsce dla lalek i innych atrybutów dzieciństwa, ale jednocześnie są to przedmioty, które ukrywa się przed kolegami. Równie ważne w ich życiu stają się pierwsze zauroczenia oraz problemy z nimi związane. Obawa przed odrzuceniem i ośmieszeniem. Euforia w obliczu akceptacji. Huśtawka emocji i nastrojów... Nasz spektakl jest doskonałym pretekstem do rozmowy o uczuciach. Pokazuje także, że prawa do miłości nie nabywa się i nie traci wraz z wiekiem.

Reżyseria: Laura Sonik
Scenografia: Katarzyna Bublewicz
Muzyka: Miłosz Markiewicz
Ruch sceniczny: Magdalena Widłak

Obsada: Ewa Mrówczyńska, Kamil Dobrowolski


Prezentacja konkursowa w ramach przeglądu I Sopockie Konsekwencje Teatralne 2017.

Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Pod patronatem

Nadchodzące premiery