• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Nim wstanie dzień

Po czterech pokazach na Dolnym Śląsku w sezonie jesień/zima 2021, czas na Pomorze! Zrealizowane spektakle przerosły najśmielsze oczekiwania zarówno autora scenariusza, jaki i samych artystów. Wszystkie cztery pokazy odbyły się z wielkim sukcesem: sale pełne, bilety wyprzedane z wyprzedzeniem, owacje na stojąco i wielki entuzjazm widzów. Ten sukces skłonił twórców spektaklu do pokazania spektaklu w innych regionach Polski!

O spektaklu:
Spektakl trafia do odbiorcy, który dopiero poznaje Komedę i jego twórczość, jak również do fanów artysty z lat katakumbowych, w czasie gdy stanowił on symbol wolności, "biletu" do ,,zgniłego zachodu'", był ucieleśnieniem marzenia o ucieczce zza żelaznej kurtyny.

To jedyne w swoim rodzaju połączenie monodramu, animowanych multimediów i muzyki na żywo, wykonywanej przez kwartet jazzowy, który tworzą:

Krzysztof Witkowski - reżyser, autor tekstu i scenariusza, gitarzysta basowy, pedagog, twórca Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz, osoba Zasłużona dla Kultury Polskiej.

Adam Kawończyk - zaliczany do czołowych trębaczy jazzowych w Polsce.

Oleg Dyyak - multiinstrumentalista, akordeonista, klarnecista i perkusista, laureat międzynarodowych konkursów akordeonowych.

Piotr Domagała
- gitarzysta jazzowy, twórca oryginalnych projektów z pogranicza jazzu i folku, laureat mistrzowskich konkursów gitarowych. Michał Kosela, aktor Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu w roli jednego z najgenialniejszych kompozytorów muzyki filmowej.

Muzycy kwartetu świadomie zrezygnowali z fortepianu, jako instrumentu harmonicznego, co może wydać się przedsięwzięciem dość karkołomnym.

To rozbudowane ponadgodzinne widowisko łączące koncert jazzowy z obrazem w połączeniu z mistrzowską grą aktorską Michała Koseli, zapewnia publiczności wyjątkowe doznania i pozwala prześledzić życie Komedy od narodzin aż po tragiczny wypadek, który zakończył życie kompozytora.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły TVP Kultura oraz portal www.trojmiasto.pl.

Opinie

Sprawdź się

Cykl "Gdańsk według..." doczekał się 5 zeszytów. Komu, jak dotąd, nie poświęcono książki w tym cyklu?