Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Nikt nie jest doskonały - spektakl gościnny (1 opinia)

spektakl dramatyczny
kasy:
58 321-82-83
wystawia:
Scena Teatralna NOT
Nikt nie jest doskonały
7.2 25 ocen 1 10
Nikt nie jest doskonały
Simon Williams

Przekład: Elżbieta Woźniak

To komedia, która bawi, śmieszy i nigdy się nie starzeje. W Wielkiej Brytanii, Australii i całej Europie tekst Simona Williamsa "Nikt nie jest doskonały" został uznany za klasykę komedii romantycznej. Autor wpadł na pomysł scenariusza, po rozmowie z własną agentką, która na wieść, że planuje napisać komedię romantyczną skonstatowała: ależ faceci nie piszą romansów!. I tak na przekór tej opinii autor stworzył postać Leona.

Nikt i nic w życiu Leona nie jest doskonałe, żona odeszła, dorastającą córka Dee Dee zaczęła palić papierosy, a do tego jego ojciec Gus, rubaszny i niesforny pomimo wieku, drażni go swoją ekscentryczną naturą i towarzyskimi ekscesami. Leon jest introwertykiem, nudnym statystykiem, ale posiada talent.... niestety też niedoskonały, bo to talent do pisania romantycznych powieści. To iście niemęskie zajęcie ukrywa pod kobiecym pseudonimem Marty Banbury i bez nadziei na sukces wysyła swoje teksty do kobiecych wydawnictw.

Nikt nie przewidział, że pewnego dnia życie Leona zmieni jeden telefon z wydawnictwa "MJW"- powieść Marty Banbury została nagrodzona w konkursie najlepiej napisanych powieści dla kobiet, za którą autorka może otrzymać ogromną nagrodę... Sic! Cokolwiek by o Marcie Banbury nie mówić, to Marta kobietą nie jest... Szansa uzyskania nagrody może lec w gruzach, chyba że... wyjścia nie ma... Leon musi przebrać się za kobietę!

Na scenach wielu teatrów roi się od takich przebieranek, ale ten popularny gag wciąż bardzo bawi publiczność teatralną i filmową. Przypomnijmy sobie uroczą polską komedię z 1972 roku "Poszukiwany, poszukiwana", czy genialnego Dustina Hoffmana w filmie "Tootsie", albo klasyk "Pół żartem, pół serio", w którym Jack Lemmon i Tony Curtis, w przebraniu kobiecym, bawili nas do łez, aby w ostatniej sekwencji filmu Joe. E. Brown mógł powiedzieć "NIKT NIE JEST DOSKONAŁY".

Reżyseria: Piotr Dąbrowski
Współpraca reżyserska: Zdzisław Wardejn
Scenografia: Justyna Joniec
Kostiumy: Sylwester Krupiński

Występują:
Harriet Copeland - Marta Chodorowska / Magda Waligórska
Dziadek Gus - Zdzisław Wardejn / Wojciech Duriasz,
Dee Dee - Michalina Sosna / Marta Chodorowska
Leonard - Wojciech Błach / Jacek Rozenek, Michalina Sosna / Marta Chodorowska

Przeczytaj także

Opinie (1)

  • (opinia sprzed 3 lat)

    Ale hała. Szkoda pieniędzy. Zestaw gagów jak na kabarecie, że sztuką ma to niewiele wspólnego.

    • 2 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery