stat
Impreza już się odbyła

Niezidentyfikowane obiekty, które powstały ze strachu przed końcem świata | Karolina Cecot

Tematem kosmicznych przybyszów zajmuję się już od jakiegoś czasu. Motywy ufo wykorzystuję w swoich ilustracjach, tatuażach a nawet w ceramice. Myślę, że jest to przede wszystkim wynik tego co dzieje się wokół nas. Nagle znaleźliśmy się w lekko apokaliptycznej przyszłości, która do tej pory kojarzyłam tylko z filmów sci-fi. Gdy nastała pandemia, czułam, pewnie tak jak większość z nas, niepokój, strach o to co będzie, niepewność przyszłości, poczucie zagrożenia, bezradność i wszechobecną panikę. Na początku pandemii radziłam sobie z tym różnie, czasem źle. Przyszedł moment, w którym to wszystko co we mnie siedziało znalazło ujście. Tak jak robię to zawsze, wszystkie emocje przełożyłam na sztukę. Stąd moje kosmiczne statki, przybysze z obcych planet, inwazje i wybuchy. Uporządkowałam swój strach w obrazach i kolażach, pełnych brokatu, wyciętego papieru i rysunków.

27 maja - 15 sierpnia 2021

bilety 1-18 zł
Karolina Cecot
Absolwentka wydziału grafiki warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Doświadczenie zdobywała również podczas wymiany artystycznej na wydziale grafiki Accademia Di Belle Arti we włoskim Urbino.
Artystka w swoich pracach często przywołuje obrazy podobne sennym marzeniom i koszmarom, inspirując się światem baśni oraz realizmem magicznym.
Jej prace są bardzo emocjonalnym zapisem przeczytanych książek, przesłuchanych albumów, napotkanych ludzi. Tworzy miniatury, ilustracje, collage, na co dzień przenosząc swoje wizje na autorskie wzory tatuaży, które wykonuje gościnnie w najlepszych studiach tatuatorskich zarówno w Polsce, jak i w całej Europie.

Wydarzenie odbywa się w e__ae_ miejscu (ESKAEM) - miejscu działającym w ramach programu Gdańskich Otwartych Pracowni realizowanego przez Miasto Gdańsk

Wystawa: 3-20.02.2021
Otwarcie wystawy: 3.02.2021, godz. 19:00
Wystawę można oglądać 
we wtorki, piątki w godz. od 17:00 do 20:00
w soboty w godz. od 16:00 do 19:00
(lub po umówieniu telefonicznym, 531 904 741)
Adres: ESKAEM pracownia + galeria / Gdyńskich Kosynierów 10, Gdańsk

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Pierwszym gdyńskim kinem, otwartym w 1926 roku, było:

 

Najczęściej czytane