stat

Niewidzialne architektury - Warsztaty badawcze | Open Call

Niewidzialne architektury - Warsztaty badawcze | OPEN CALL

Piątek 25.08.2017 r. | godz. 17:00-21:00
Sobota 26.08.2017 r. | godz. 12:00-18:00
Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, ul. Jaskółcza 1, Gdańsk Dolne Miasto - sala Parakino

"Pamięć potrzebuje miejsc" - Jan Assmann

Zapraszamy na warsztaty badawcze, skupiające się na eksplorowaniu narracji przestrzeni i rekonstrukcji miejsc, związanych z wydarzeniami, które pozostawiają ślady w pamięci pojedynczych osób lub całej społeczności.

Pamięć zbiorowa nierozerwalnie łączy się z przestrzenią, ponieważ "pamięć potrzebuje miejsc i zmierza do przestrzenności" - jak mówi Jan Assmann. Aby wejść do odłamków pamięci, wydarzeń - tych niedawnych i dawnych, intymnych i historycznych - należy znaleźć miejsce, powiązać je z przestrzenią, nawet jeśli ta już nie istnieje lub została przekształcona w czasie.

Warsztaty składają się z dwóch etapów. Pierwsza część poświęcona będzie gromadzeniu i opracowaniu wspomnień, związanych z momentami biograficznych lub historycznych zmian. Druga część skupi się na procesie zlokalizowania tych wspomnień w ich "niewidzialnej" architekturze, poprzez narracje i performance, delikatne gesty, taniec i ustne ekfrazy.

Warsztaty to okazja do podzielnia się aktualnymi badaniami, zarówno teoretycznymi jak i performatywnymi, a jednocześnie, do nawiązania możliwej współpracy przy naszym kolejnym performensie, prezentowanym w połowie września w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

❗❗❗ UWAGA:
- na warsztat zapraszamy: tancerzy, performerów, dramaturgów, pisarzy
- warsztat jest otwarty dla osób każdej płci i w każdym wieku
- warsztaty będą prowadzone w języku angielskim - wymagana jest dobra znajomość języka
- prosimy o zabranie wygodnego stroju
- warsztat jest bezpłatny, prosimy o wcześniejsze zapisy na rezydencje@laznia.pl, razem z krótkim podsumowaniem swojej artystycznej działalności i poszukiwań

Simone Basani

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Czy istnieje specjalna osobna nagroda przyznawana tłumaczom zagranicznych dzieł?